Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Ulica Podleśna na rzeszowskim osiedlu Budziwój ma obecnie szerokość ok. 6 metrów oraz chodnik, który znajduje się tylko przy części drogi. Rozbudowa obejmie odcinek ul. Podleśnej o długości ok. 550 metrów – od skrzyżowania z ul. Budziwojską do skrzyżowania z ul. Studzianki. Zakres przyszłych prac będzie spory - poszerzenie drogi do 7 metrów, budowa chodnika (szerokość minimum 1,8 m) oraz drogi pieszo-rowerowej (szerokość minimum 3 m). Ponadto w ramach tego zadania planowana jest przebudowa i rozbudowa skrzyżowań, odwodnienia, oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie skarp oraz budowa mostu na rzece Hermanówka.

Miasto ogłosiło już przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową przebudowy ul. Podleśnej. Wybór projektanta planowany jest na wrzesień. Firma będzie miała 12 miesięcy (od dnia podpisania umowy) na opracowanie dokumentacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginęła 19-latka z Rzeszowa. Ostatni raz kontaktowała się z matką będąc w Zakopanem

RZESZÓW. Rysopis: wiek z wyglądu 25 lat, wzrost 180 cm, szczupła budowa ciała, włosy czarne, proste, długie. Oczy brązowe.

Rzeszów

W parku na ul. Rycerskiej wstrzymano pracę. Rodzina Jędrzejowiczów chce odzyskać majątek

RZESZÓW. „Nie będziemy wydawać pieniędzy, kiedy sprawa się toczy” – wyjaśnia Tadeusz Ferenc.

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Reklama