Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 09.05.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się "Rzeszowskie Juwenalia 2024". Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa do miasteczka akademickiego. Podczas przejścia korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Uczestnicy Rzeszowskich Juwenaliów rozpoczną zbiórkę na rzeszowskim Rynku od godz. 14:00. Studencki korowód wyruszy około godz. 16:30 i przejdzie ulicami: Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Jana III Sobieskiego, które na czas przejścia korowodu zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

Następnie przejdą ulicami: Al. Piłsudskiego; Al. Cieplińskiego; ul. Lisa-Kuli; ul. Dąbrowskiego; ul. Podkarpacką na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Zakończenie przemarszu planowane jest na godz. ok 18:30.

Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu. Uczestnicy korowodu będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem).

O bezpieczeństwo studentów oraz uczestników ruchu drogowego zadbają policjanci. Funkcjonariusze będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Reklama