Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Nowa trasa, mniejsze utrudnienia

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 9 maja w stolicy Podkarpacia rozpocznie się wielkie studenckie święto – 30. Rzeszowskie Juwenalia. Studenci symbolicznie przejmą klucze do miasta i przejdą w korowodzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej.

Zbiórka uczestników korowodu odbędzie się już o godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku. Tam na studentów czekają występy zespołu "Połoniny" oraz Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Następnie odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do miasta, po którym barwny korowód wyruszy na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej (o godz. 16:00).

W tym roku studenci przejdą nową trasą. Jak informuje rzeszowska Policja, z tego powodu „przejścia korowodu nie powinny generować poważniejszych utrudnień w ruchu”.

Trasa korowodu:

Reklama

• Rynek
• Słowackiego
• Szopena
• Olszynki
• Bulwary nad Wisłokiem
• Hetmańska
• al. Powstańców Warszawy
• Emilii Plater do miasteczka akademickiego

Studencki pochód powinien zakończyć się około godz. 16:30. Na trasie przemarszu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

SPRAWDŹ LINE-UP 30. RZESZOWSKICH JUWENALIÓW


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Rzeszów

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Reklama