Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Pomimo negatywnego podejścia władz miasta Rzeszowa do organizacji II Marszu Równości ten jednak się odbył. Jego przebieg funkcjonariusze policji oceniają spokojnym choć nie zabrakło kilku niegroźnych incydentów. Zatrzymano m.in. 56-latka.
 
 
Sprawę związaną z organizacją II Marszu Równości poruszaliśmy już kilkakrotnie. W ogólnym skrócie, prezydent Rzeszowa nie wyraził zgody na przeprowadzenie pochodu, kolejno decyzje Tadeusza Ferenca podważył sąd. Krytyczne głosy względem decyzji prezydenta pojawiały się z wielu środowisk, więcej o sprawie TUTAJ i TUTAJ.

Wracając do II Marszu Równości, ten ulicami miasta przeszedł w minioną sobotę. W tym samym czasie odbywały się również zgromadzenia jego przeciwników, m.in. z Młodzieży Wszechpolskiej. Policjanci zabezpieczali ich przebieg, czuwając nad bezpieczeństwem ich uczestników oraz mieszkańców Rzeszowa. Mimo towarzyszących zgromadzeniom emocji oraz kilku niegroźnych incydentów, marsz nie został zakłócony. W ocenie policjantów przebiegał spokojnie.  

Do incydentu doszło jeszcze przed rozpoczęciem zgromadzenia. W rejonie ul. Wierzbowej, od strony bulwarów nad Wisłokiem, w kierunku zbierających się uczestników marszu podbiegło kilkudziesięciu zamaskowanych młodych ludzi. Rzucili on jajkami w kierunku manifestantów. Szybka interwencja policjantów sprawiła, że grupa rozbiegła się i nie doszło do konfrontacji.
Reklama
Podobna sytuacja miała miejsce w rejonie Placu Wolności, gdzie zebrali się uczestnicy kontrmanifestacji. Tam również w stronę uczestników marszu rzucono jajkami. Czuwający nad bezpieczeństwem policjanci nie dopuścili do starcia pomiędzy uczestnikami. Marsz, w sposób niezakłócony, przeszedł pod budynek Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie około godziny 15.30 zakończył się.

Podczas zabezpieczenia policjanci wylegitymowali 28 osób, z których jedna została ukarana mandatem. Funkcjonariusze zatrzymali również jedną osobę. To 56-letni mężczyzna, który próbował przedrzeć się przez policyjny kordon. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony. Policjanci przedstawili mu zarzut wywierania przemocą wpływu na czynności funkcjonariusza.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Rzeszów

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

Reklama