Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

Dodano: 16.10.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na sygnalizacjach świetlnych miały znaleźć się kamery monitorujące niebezpieczne zachowania kierowców. Po otwarciu ofert, przetarg został unieważniony. Będzie jednak powtórka.

Treść zleconego przez miasto zadania została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych. W związku z czym przyszły wykonawca jest odpowiedzialny za dostarczenie, uruchomienie, konfigurację i oddanie systemu do użytku.

Druga część dotyczy  podsystemu priorytetowego przejazdu na  67 skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną dla przejazdów uprzywilejowanych.  Docelowo do systemu dostęp będzie miała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, Komenda Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
Reklama
Okazuje się jednak, że póki co kierowcy, którym zdarza się przejeżdżać skrzyżowania na czerwonym świetle, mogą spać spokojnie, gdyż przetarg został unieważniony. Jedyny wykonawca, który wystartował w konkursie, przedstawił za wysoką ofertę.

„W budżecie mieliśmy przeznaczone na ten cel 2,2 mln zł. Wpłynęła jedna oferta na kwotę 4,2 mln zł, także w związku z tym, że oferty była prawie dwa miliony większa niż w budżecie, to musieliśmy unieważnić ten przetarg” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Przetarg zostanie powtórzony.

Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z programu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Reklama