Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

Dodano: 05.11.2021 r.

fot. Michał Święcicki / UR
fot. Michał Święcicki / UR
RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

„To wielki dzień dla naszej uczelni, rzeszowskiego a może nawet ogólnopolskiego sportu. Oddajemy do użytkowania halę sportową, która ma spełnić trzy zadania. Wielką wartością jest symetria sportu oraz badań i nauki. Trzecie słowo kluczowe to dydaktyka, na wysokim poziomie, podparta przykładami mistrzów sportu - powiedział na wstępie JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne to inwestycja zrealizowana przez Uniwersytet Rzeszowski przy wsparciu środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła niemal 52 mln zł, z czego kwota dofinansowania to przeszło 48 mln.

Centrum lekkoatletyczne składa się z hali lekkoatletycznej, Laboratorium Biomechaniki Ruchu Sportowca, Laboratorium Fizjologii i Biochemii Wysiłku Fizycznego oraz gabinetów masażu i odnowy biologicznej. 
Reklama
W ramach zadania wykonano profesjonalną halę obejmującą 6-torową 200-metrową bieżnię okrężną, 8-torową 60-metrową bieżnię prostą, rozbieg do skoku o tyczce, skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, rzutnię do oszczepu, dwie mobilne skocznie do skoku wzwyż, 80-metrową bieżnię rozgrzewkową, a także widownię dla 300 osób.

Jak podaje Uniwersytet Rzeszowski, centrum lekkoatletyczne, wykorzystując potencjał naukowy UR, daje nowe możliwości szkoleniowe w zakresie lekkoatletycznych dyscyplin sportowych, zapewniając możliwość rozgrywania zawodów krajowych oraz międzynarodowych. Centrum będzie wykorzystywane także do celów treningowych, integrując wszystkie lekkoatletyczne sekcje Podkarpacia. Obiekt będzie również otwarty dla potrzeb społeczności lokalnej.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Rzeszów

„To warto zobaczyć. To warto kupić” - jesienna edycja giełdy minerałów w Rzeszowie

RZESZÓW. Wyjątkowe minerały, skamieniałości z najdalszych zakątków świata, unikatowa biżuteria oraz nietypowa galanteria – m.in. takie skarby będzie można nabyć podczas weekendowej giełdy minerałów w Rzeszowie.

Rzeszów

Przyniesiesz „elektrograty” dostaniesz kwiaty. Weekendowa akcja rzeszowskiego marketu budowlanego

RZESZÓW. Rzeszowski sklep Castorama po raz kolejny organizuje proekologiczną akcję pod hasłem "Kwiaty za elektrograty".

Rzeszów

Na 5 dni zamkną parking i fragment ulicy w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z organizacją festiwalu kulinarnego Karpaty na Widelcu, przesz pięć dni jeden z parkingów oraz fragment ulicy w centrum Rzeszowa będą zamknięte dla zmotoryzowanych.

Rzeszów

Młodociany „diler” został zatrzymany przez policjanta w cywilu na rzeszowskich bulwarach

RZESZÓW. W dzień wolny od pracy jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie napotkał młodego sprzedawcę narkotyków, na bulwarach w Rzeszowie. Młody przestępca prosił nieznajomego, by upewnił się, że na moście nie...

Rzeszów

Regionalne produkty prosto od producentów. W sobotę Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 100 wystawców z Podkarpacia wystawi swoje produkty podczas najbliższego Podkarpackiego Bazarku, który odbędzie się w sobotę, 20 września w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza obchodzi 20-lecie. Z okazji urodzin przygotowano moc atrakcji

RZESZÓW. 20 września 2025 r. Centrum Handlowe Plaza Rzeszów obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji porzygotowano liczne atrakcje dla klientów, w tym wyste[y artystyczne i konkursy.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności [PROGRAM]

RZESZÓW. Już po raz dziewiętnasty stolica Podkarpacia przyłącza się do akcji Europejskiego Tygodnia Mobilności, czyli kampanii dotyczącej zrównoważonej mobilności.

Reklama