Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

Dodano:

fot. CH Plaza
fot. CH Plaza
RZESZÓW. Koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i m.in. arteterapia  - to atrakcje jakie przygotowano dla polskich i ukraińskich dzieci z okazji uroczystego otwarcia Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU w Plazie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 października.

Świętowanie uroczystego otwarcia TUTU rozpocznie się o godz. 12:00 koncertem Mobilnej Filharmonii. W programie są także liczne animacje, zajęcia kreatywne, które poprowadzą specjalistki TUTU  i m.in. autorobot Optimus Prime. Nie zabraknie też słodkich upominków oraz licznych konkursów z nagrodami. Te główne atrakcje odbędą się w siedzibie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU, które znajduje się na 5 piętrze w Plazie.

Z kolei na parkingu przed budynkiem CH Plaza w specjalnym namiocie powstanie strefa TUTU. Tam na dzieci czekać będzie specjalna strefa odznaczeń. Odbędą się w niej również gry, zabawy i konkursy. Dodatkowo dzieci otrzymają tam balony, przypinki i zaproszenia do TUTU
Reklama
- TUTU powstało z myślą o dzieciach. Dlatego dedykujemy ten dzień właśnie im! Przygotowaliśmy takie atrakcje, jakie zazwyczaj wywołują u dzieci największy zachwyt i zainteresowanie – zachęca Monika Marković, prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, które uruchomiło TUTU.

TUTU to wyjątkowy projekt autorstwa Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, który ma przede wszystkim zapewnić pomoc i spokój dzieciom z Ukrainy. Na powierzchni 300 m kw. dzieci od poniedziałku do piątku mogą spędzać ze sobą czas, a także brać udział w rozwojowych i terapeutycznych zajęciach. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwa doświadczony zespół dwujęzycznych specjalistów, który gdy jest taka potrzeba, zapewnia dzieciom profesjonalne wsparcie psychologiczne. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Reklama