Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Ustalenia prokuratury ws. mężczyzny wydobytego z wnętrza płonącego drzewa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura prowadzi śledztwo z art. 151 kodeksu karnego. Mężczyzną, którego udało się wyciągnąć z płonącego drzewa, był 56-letni bezdomny.

Śledztwem w sprawie mężczyzny zajmuje się Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 24 sierpnia 2019 roku przy ulicy Zamkowej w Rzeszowie, około godz. 21.15 przechodzące osoby zauważyły dym i płomienie wydostające się z drzewa, a także mężczyznę, który utknął w jego wnętrzu.

Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ugaszenia pożaru, następnie czynności te przejęli wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji, a także Straży Pożarnej. Z wnętrza drzewa wydobyto mężczyznę z licznymi poparzeniami powierzchni ciała. Pokrzywdzony został przetransportowany do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł. W sprawie tej wszczęto śledztwo o czyn z art. 151 kodeksu karnego.
Reklama
Śledztwo prowadzone jest w charakterze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” – mówi art. 151 kk.

Jak dotychczas ustalono, zmarłym jest 56 – letni bezdomny mężczyzna. Na obecnym etapie postępowania wykonywane są dalsze czynności zmierzające do ustalenia bliższych okoliczności zdarzenia, dlatego też osoby które były jego świadkami lub posiadają wiedzę na temat wskazanego pożaru, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Rzeszów

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. RR krytykuje rząd, a PiS chce „zielonego miasta”

RZESZÓW. Radni, większością głosów, przyjęli projekt budżetu na 2020 rok.

Rzeszów

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MKS w okresie świątecznym

RZESZÓW. Międzygminna Komunikacja Samochodowa informuje o kursach autobusów w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Rzeszów

Władze miasta ponownie o poszerzeniu granic Rzeszowa

RZESZÓW. Chcą przyłączyć Racławówkę Doły, Pogwizdów Nowy oraz Malawę.

Rzeszów

Znamy listę firm, które dostarczą śmieci do spalarni. Obok Rzeszowa i Strzyżowa… Warszawa

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła wyłoniła 10 firm, które będą dostarczać odpady do spalarni w Rzeszowie.

Reklama