Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Ustalenia prokuratury ws. mężczyzny wydobytego z wnętrza płonącego drzewa

Dodano: 02.09.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura prowadzi śledztwo z art. 151 kodeksu karnego. Mężczyzną, którego udało się wyciągnąć z płonącego drzewa, był 56-letni bezdomny.

Śledztwem w sprawie mężczyzny zajmuje się Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 24 sierpnia 2019 roku przy ulicy Zamkowej w Rzeszowie, około godz. 21.15 przechodzące osoby zauważyły dym i płomienie wydostające się z drzewa, a także mężczyznę, który utknął w jego wnętrzu.

Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ugaszenia pożaru, następnie czynności te przejęli wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji, a także Straży Pożarnej. Z wnętrza drzewa wydobyto mężczyznę z licznymi poparzeniami powierzchni ciała. Pokrzywdzony został przetransportowany do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł. W sprawie tej wszczęto śledztwo o czyn z art. 151 kodeksu karnego.
Reklama
Śledztwo prowadzone jest w charakterze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” – mówi art. 151 kk.

Jak dotychczas ustalono, zmarłym jest 56 – letni bezdomny mężczyzna. Na obecnym etapie postępowania wykonywane są dalsze czynności zmierzające do ustalenia bliższych okoliczności zdarzenia, dlatego też osoby które były jego świadkami lub posiadają wiedzę na temat wskazanego pożaru, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Rzeszów

Trwa zrzutka dla kardiologów ze szpitala "na górce"

RZESZÓW. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochronnych dla kardiologów ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

ZTM otwiera na 3 dni Punkt Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Na prośbę pasażerów, w dniach 1 - 3 kwietnia br. otwarty zostanie Punkt Obsługi Podróżnego mieszczący się przy ul. Lisa Kuli 2

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Koronawirus. Rząd wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia

Ograniczona liczba osób w sklepie, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, zamknięte parki, bulwary i plaże – to część nowych, rządowych ograniczeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Za złamanie zakazów grozi kara...

Rzeszów

We wtorek dwa dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii MPK. Będą dodatkowe kursy

RZESZÓW. Zmiany dotyczą linii nr 16 i będą obowiązywały od 1 kwietnia. Jeden kurs zostanie przyspieszony i wprowadzone będą dwa nowe.

Rzeszów

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Tak było w weekend w Rzeszowie.

Reklama