Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Ustalenia prokuratury ws. mężczyzny wydobytego z wnętrza płonącego drzewa

Dodano: 02.09.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura prowadzi śledztwo z art. 151 kodeksu karnego. Mężczyzną, którego udało się wyciągnąć z płonącego drzewa, był 56-letni bezdomny.

Śledztwem w sprawie mężczyzny zajmuje się Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 24 sierpnia 2019 roku przy ulicy Zamkowej w Rzeszowie, około godz. 21.15 przechodzące osoby zauważyły dym i płomienie wydostające się z drzewa, a także mężczyznę, który utknął w jego wnętrzu.

Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ugaszenia pożaru, następnie czynności te przejęli wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji, a także Straży Pożarnej. Z wnętrza drzewa wydobyto mężczyznę z licznymi poparzeniami powierzchni ciała. Pokrzywdzony został przetransportowany do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł. W sprawie tej wszczęto śledztwo o czyn z art. 151 kodeksu karnego.
Reklama
Śledztwo prowadzone jest w charakterze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” – mówi art. 151 kk.

Jak dotychczas ustalono, zmarłym jest 56 – letni bezdomny mężczyzna. Na obecnym etapie postępowania wykonywane są dalsze czynności zmierzające do ustalenia bliższych okoliczności zdarzenia, dlatego też osoby które były jego świadkami lub posiadają wiedzę na temat wskazanego pożaru, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Reklama