Rzeszów - Czwartek, 29.01.2026
Reklama

Uszkodził dwa auta na ul. Grottgera. Był pijany

Dodano: 01.02.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który uszkodził dwa samochody na ul. Grottgera.

W niedzielę wieczorem, rzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu dwóch samochodów na ul. Grottgera. Jak relacjonowali świadkowie przybyłym na miejsce funkcjonariuszom, auta zostały uszkodzone przez kierującego mazdą, który jadąc w kierunku ul. Piłsudskiego stracił panowanie nad samochodem i uderzył w dwa zaparkowane auta - peugeota i renaulta, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. W trkcie wykonywania czynności, policjanci otrzymali zawiadomienie od dyżurnego, że kierowca mazdy został ujęty przez świadków na ul. Lubelskiej.

Dojeżdżając na miejsce policjanci zauważyli biegnącego mężczyznę. Podejrzewając, że to on może być sprawca zdarzenia, zatrzymali go. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, że kierowca mazdy zatrzymał się, jednak z uwagi na panujące warunki drogowe nie mógł wyjechać. Świadkowie próbowali mu pomóc i wtedy wyczuli od kierowcy alkohol. Zabrali mu kluczyki, uniemożliwiając dalsza jazdę i zawiadomili policjantów. Mężczyzna widząc nadjeżdżający radiowóz próbował jeszcze uciekać pieszo.
Reklama
Sprawcą uszkodzeń samochodów okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badanie wykazało u niego ponad 3,5 promila. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci odholowali jego samochód oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Po wykonaniu niezbędnych czynności 39-latek został przekazany pod opiekę wskazanej osobie.

Mężczyźnie grozi odpowiedzialność za kierowania w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia zaparkowanych pojazdów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsza w historii Rzeszowa licytacja zagubionych przedmiotów

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa organizuje pierwszą w historii licytację przedmiotów, które przez lata gromadziło Biuro Rzeczy Znalezionych. Pod młotek pójdą m.in. złote obrączki, pierścionki z kamieniami, złote łańcuszki, rowery czy hulajnoga.

Rzeszów

Ponad 141 tysięcy pasażerów we wrześniu. Kolejny rekord lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów–Jasionka po raz kolejny odnotował historyczny wynik. Tylko we wrześniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 141 tysięcy pasażerów. To wzrost o blisko 11 procent w porównaniu z analogicznym...

Rzeszów

Marsz „Polska za pokojem” w Rzeszowie. Pochód uświetnią ułani na koniach i artyści w strojach ludowych

RZESZÓW. Konfederacja Korony Polskiej organizuje w stolicy Podkarpacia marsz pn. „Polska za pokojem”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 października. Przemarsz uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych.

Rzeszów

Policja apeluje o ostrożność. W jeden dzień – pięć wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

RZESZÓW. Tylko wczoraj policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali w związku z pięcioma wypadkami drogowymi. We wszystkich przypadkach poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu – piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach.

Rzeszów

Śmierć nastolatków w Rzeszowie. Nowe informacje z prokuratury

RZESZÓW. Rzeszowska prokuratura ujawniła wstępną przyczynę zgonu 14-letniej Mai oraz 15-letniego Wiktora, których ciała znaleziono w sobotę w Rzeszowie.

Rzeszów

WizzAir uruchomi nowy bezpośredni kierunek z Rzeszowa

RZESZÓW/JASIONKA. Węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła pięć nowych tras z Polski. W przyszłym roku przewoźnik uruchomi m.in. bezpośrednie loty z Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania do Podgoricy (Czarnogóra).

Rzeszów

Światowej klasy architekt i urbanista w Rzeszowie. Opowie o projekcie dzielnicy Future Park

RZESZÓW. Winy Maas – światowej klasy holenderski architekt i urbanista – wygłosi w Rzeszowie wykład poświęcony swojej wizji miast przyszłości oraz projektowi Future Park – nowej, 50-hektarowej dzielnicy Rzeszowa.

Reklama