Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Utrudnienia na al. Armii Krajowej. Tymczasowa organizacja ruchu do końca listopada 2025 r.

Dodano: 14.02.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od poniedziałuku 17 lutego 2025 r. na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Krzyżanowskiego obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W związku z tym mogą tam występować utrudnienia.

Trwa budowa drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Wartość tej inwestycji to ponad 44 mln zł. Wykonawcą jest firma Eurovia.

Przyszła droga będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Powstaną przy niej obustronne chodniki o szerokości 2 m. Częścią tego przedsięwzięcia będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia oraz zatok autobusowych. W niektórych miejscach zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Nowa trasa ułatwi mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie dojazd do centrum miasta. Dzięki inwestycji z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Reklama

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z REALIZACJI TEJ INWESTYCJI

W poniedziałek, 17 lutego 2025 r. firma budująca nową drogę, rozpocznie prace w rejonie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania, będą czasowo wyłączone pojedyncze pasy ruchu, co może spowodować utrudnienia w ruchu. Jak infotmuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, utrudnienia mogą potrwać do końca listopada br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Loty na lotnisku w Jasionce wstrzymane

Podrzeszowskie lotnisko wstrzymuje loty na co najmniej 14 dni.

Rzeszów

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Rzeszowa tylko na odległość

RZESZÓW. Dyżury prowadzone będą wyłącznie za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, tj. za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Rzeszów

Koronawirus. Jak funkcjonują rzeszowskie instytucje i urzędy?

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa przekazał kilka istnotnych informacji dla mieszkańców miasta. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Reklama