Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

Dodano: 07.08.2020 r.

fot. rajd.rzeszow.pl
fot. rajd.rzeszow.pl
RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Załogi od rana testują na odcinku specjalnym w Niechobrzu. Prawdziwe ściganie zacznie się o godz. 12:20. Wieczorem rywalizacja przeniesie się do centrum Rzeszowa, gdzie rozegra się piąty odcinek specjalny Rajdu Rzeszowskiego (godz. 19:30) oraz pierwszy odcinek specjalny Rajdu Rzeszowiak (godz. 18:30) , który po raz pierwszy stanowić będzie rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

W godzinach 16:00 – 23:00  zamknięte będą ulice:
  • ul. Lisa-Kuli
  • ul. Jagiellońska – od ul. Poniatowskiego do ul. Zygmuntowskiej
  • ul. Mochnackiego – od Ronda Pakosława do ul. Czwartaków
  • ul. Pułaskiego – od al. Cieplińskiego do parkingu przy hali ROSiR
  • al. Cieplińskiego – od „nawrotki” przy skrzyżowaniu z ul. ks. Jałowego w kierunku Ronda Pakosława
  • ul. Jana III Sobieskiego – od ul. Sokoła do ul. Bernardyńskiej
  • ul. Sokoła
  • ul. Jana Matejki – od pl. Farnego do Rynku
  • ul. Słowackiego – od Rynku do ul. Króla Kazimierza
  • ul. Zygmuntowska – od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej
  • ul. Moniuszki
  • pl. Farny 

W sobotę na czas ceremonii mety rajdu na rzeszowskim Rynku, w godz. 13:15-19:15, zamknięta będzie ulica Mickiewicza, pomiędzy ulicą Berka Joselewicza a Rynkiem.

Przypomnijmy, że przez cały czas trwania rajdu, wyłączone z eksploatacji są parkingi przy hali Podpromie oraz parking dwupoziomowy przy ulicy Kilara. Czasowo zamykana będzie także ulica Podpromie.

Objazdy autobusów MPK

W związku z piątym odcinkiem specjalnym w godz. od 16:00 do 23:00 zmianie ulegną trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. Autobusy linii 0B, 2, 3, 7, 8, 10, 11, 14, 15, 18, 26, 28, 30, 34, 35, 36, 38, 45, 58 oraz 59 autobusy będą kursować objazdami:
 
  • Wszystkie kursy autobusów linii 0A po godz. 16:00 zostają zawieszone (także kursy po godz. 23:00).
  • Wszystkie autobusy kursujące przez ulice Cieplińskiego oraz Lisa–Kuli następnie Dąbrowskiego/Hetmańską/Kopisto kursować będą objazdem przez Piłsudskiego, Pl. Wolności, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów następnie trasą bez zmian.
  • Wszystkie autobusy kursujące od ul. Dąbrowskiego/Hetmańskiej/Kopisto przez Lisa-Kuli oraz Cieplińskiego kursować będą objazdem przez Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności następnie trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr 10 kursujące w kierunku Łukasiewicza kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara następnie trasą bez zmian. W kierunku Bł. Karoliny kursować będą do ul. Kopisto trasą bez zmian, następnie objazdem przez Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr 35 kursujące w kierunku centrum kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności do Bardowskiego. W kierunku Kielanówki kursować będą od przystanku Bardowskiego 01/04 przez Bardowskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Kolejową, Pl. Wolności 01, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr 45 w kierunku Mogielnicy kursować będą od przystanku Bardowskiego 01/04 przez Bardowskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Kolejową, Pl. Wolności 01, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian. W kierunku do Bardowskiego, kursować będą objazdem do ul Targowej, następnie Pl. Wolności galeria 04 i Bardowskiego
  • Na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.
  • Autobusy linii nr 11, 15 i 38 kursujące od ul. Lwowskiej do centrum kursować będą do przystanku Pl. Wolności galeria 04 trasą bez zmian, następnie p. Żeromskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Fredry, Głowackiego, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów następnie trasą bez zmian. W kierunku ul. Lwowskiej objazdem do przystanku Targowa cmentarz 02, następnie Głowackiego (bez zatrzymywania się na przystanku Głowackiego ZUS 01), Fredry, Kolejową, Pl. Wolności 01 i dalej trasą bez zmian.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Reklama