Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

Dodano:

fot. rajd.rzeszow.pl
fot. rajd.rzeszow.pl
RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Załogi od rana testują na odcinku specjalnym w Niechobrzu. Prawdziwe ściganie zacznie się o godz. 12:20. Wieczorem rywalizacja przeniesie się do centrum Rzeszowa, gdzie rozegra się piąty odcinek specjalny Rajdu Rzeszowskiego (godz. 19:30) oraz pierwszy odcinek specjalny Rajdu Rzeszowiak (godz. 18:30) , który po raz pierwszy stanowić będzie rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

W godzinach 16:00 – 23:00  zamknięte będą ulice:
  • ul. Lisa-Kuli
  • ul. Jagiellońska – od ul. Poniatowskiego do ul. Zygmuntowskiej
  • ul. Mochnackiego – od Ronda Pakosława do ul. Czwartaków
  • ul. Pułaskiego – od al. Cieplińskiego do parkingu przy hali ROSiR
  • al. Cieplińskiego – od „nawrotki” przy skrzyżowaniu z ul. ks. Jałowego w kierunku Ronda Pakosława
  • ul. Jana III Sobieskiego – od ul. Sokoła do ul. Bernardyńskiej
  • ul. Sokoła
  • ul. Jana Matejki – od pl. Farnego do Rynku
  • ul. Słowackiego – od Rynku do ul. Króla Kazimierza
  • ul. Zygmuntowska – od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej
  • ul. Moniuszki
  • pl. Farny 

W sobotę na czas ceremonii mety rajdu na rzeszowskim Rynku, w godz. 13:15-19:15, zamknięta będzie ulica Mickiewicza, pomiędzy ulicą Berka Joselewicza a Rynkiem.

Przypomnijmy, że przez cały czas trwania rajdu, wyłączone z eksploatacji są parkingi przy hali Podpromie oraz parking dwupoziomowy przy ulicy Kilara. Czasowo zamykana będzie także ulica Podpromie.

Objazdy autobusów MPK

W związku z piątym odcinkiem specjalnym w godz. od 16:00 do 23:00 zmianie ulegną trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. Autobusy linii 0B, 2, 3, 7, 8, 10, 11, 14, 15, 18, 26, 28, 30, 34, 35, 36, 38, 45, 58 oraz 59 autobusy będą kursować objazdami:
 
  • Wszystkie kursy autobusów linii 0A po godz. 16:00 zostają zawieszone (także kursy po godz. 23:00).
  • Wszystkie autobusy kursujące przez ulice Cieplińskiego oraz Lisa–Kuli następnie Dąbrowskiego/Hetmańską/Kopisto kursować będą objazdem przez Piłsudskiego, Pl. Wolności, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów następnie trasą bez zmian.
  • Wszystkie autobusy kursujące od ul. Dąbrowskiego/Hetmańskiej/Kopisto przez Lisa-Kuli oraz Cieplińskiego kursować będą objazdem przez Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności następnie trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr 10 kursujące w kierunku Łukasiewicza kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara następnie trasą bez zmian. W kierunku Bł. Karoliny kursować będą do ul. Kopisto trasą bez zmian, następnie objazdem przez Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr 35 kursujące w kierunku centrum kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności do Bardowskiego. W kierunku Kielanówki kursować będą od przystanku Bardowskiego 01/04 przez Bardowskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Kolejową, Pl. Wolności 01, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr 45 w kierunku Mogielnicy kursować będą od przystanku Bardowskiego 01/04 przez Bardowskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Kolejową, Pl. Wolności 01, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian. W kierunku do Bardowskiego, kursować będą objazdem do ul Targowej, następnie Pl. Wolności galeria 04 i Bardowskiego
  • Na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.
  • Autobusy linii nr 11, 15 i 38 kursujące od ul. Lwowskiej do centrum kursować będą do przystanku Pl. Wolności galeria 04 trasą bez zmian, następnie p. Żeromskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Fredry, Głowackiego, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów następnie trasą bez zmian. W kierunku ul. Lwowskiej objazdem do przystanku Targowa cmentarz 02, następnie Głowackiego (bez zatrzymywania się na przystanku Głowackiego ZUS 01), Fredry, Kolejową, Pl. Wolności 01 i dalej trasą bez zmian.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Rzeszów

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Rzeszów

Wiosenne malowanie ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca maja odnowione zostaną oznakowania rzeszowskich ulic. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to blisko 1,6 mln zł.

Reklama