Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

Dodano: 06.08.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta. Prace przy realizacji inwestycji rozpoczęły się w czerwcu 2024 roku. Nowa trasa połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesia zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Wartą ponad 43 mln zł inwestycję, realizuje firma Eurovia. Zgodnie z umową, całkowite zakończenie prac przy budowie łącznika planowane jest na koniec roku.

Reklama

W związku z realizacją kolejnego etapu prac, w poniedziałek, 11 sierpnia 2025 r. zostanie całkowicie zamknięte skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie „W ramach prac zaplanowano przebudowę konstrukcji jezdni, dostosowanie niwelety drogi oraz wykonanie nowego chodnika. Ze względu na charakter robót i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana w organizacji ruchu – zostanie wyznaczony objazd do ulicy Wieniawskiego.

Zamknięcie skrzyżowania oraz utrudnienia potrwają do końca sierpnia 2025 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Baseny otwarte wciąż nieczynne. Trwa naprawa awarii

RZESZÓW. Baseny otwarte wciąż nieczynne.

Rzeszów

Wiemy kto zajmie się remontem kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na realizację zamówienia zarezerwował prawie 129 tys. zł.

Rzeszów

Zmiany w oddziale NFZ przy ul. Zamkowej. Są nowe stanowiska ds. promocji zdrowia i profilaktyki

RZESZÓW. Personel medyczny nie tylko udzieli porady, ale także przekaże materiały edukacyjne.

Rzeszów

27 medali dla reprezentantów Rzeszowa w skokach do wody

RZESZÓW. Stolica województwa podkarpackiego zdobyła najwięcej punktów w klasyfikacji miast i województw.

Rzeszów

Ruszają kursy autobusów wg. wakacyjnych rozkładów. Do września linie z literą „s” będą nieosiągalne

RZESZÓW. Zmiany dot. linii nr 0A, 0B, 12, 18, 19, 21 (cała linia), 34 i 46.

Reklama