Rzeszów - Piątek, 14.11.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

Dodano: 06.08.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta. Prace przy realizacji inwestycji rozpoczęły się w czerwcu 2024 roku. Nowa trasa połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesia zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Wartą ponad 43 mln zł inwestycję, realizuje firma Eurovia. Zgodnie z umową, całkowite zakończenie prac przy budowie łącznika planowane jest na koniec roku.

Reklama

W związku z realizacją kolejnego etapu prac, w poniedziałek, 11 sierpnia 2025 r. zostanie całkowicie zamknięte skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie „W ramach prac zaplanowano przebudowę konstrukcji jezdni, dostosowanie niwelety drogi oraz wykonanie nowego chodnika. Ze względu na charakter robót i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana w organizacji ruchu – zostanie wyznaczony objazd do ulicy Wieniawskiego.

Zamknięcie skrzyżowania oraz utrudnienia potrwają do końca sierpnia 2025 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Reklama