Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Uwaga oszuści! Ostrzeżenie Urzędu Miasta Rzeszowa dla mieszkańców

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i MZBM w Rzeszowie ostrzegają mieszkańców przed oszustami podszywającymi się pod tzw. „doradców energetycznych”. Osoby te próbują wejść do mieszkań, oferując rzekome kontrole lub „korzystne zmiany” dotyczące energii.

Jak informuje ratusz, w ostatnim czasie na terenie miasta pojawiły się osoby oferujące bezpłatne audyty energetyczne oraz pomoc w uzyskaniu dotacji z programów takich jak Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Moja Elektrownia Wiatrowa.

„Najczęściej wygląda to tak, że najpierw do skrzynek pocztowych trafiają materiały informacyjne, a następnie do mieszkań przychodzą osoby podające się za audytorów lub doradców energetycznych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UM Rzeszowa.

UM Rzeszowa ostrzega, że w wielu przypadkach osoby te to przedstawiciele prywatnych firm, których celem jest sprzedaż usług lub urządzeń. Dlatego ratusz podkreśla, że „Gmina

Miasto Rzeszów NIE współpracuje z żadną firmą oferującą tego typu usługi.

Reklama

Mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność w kontakcie z takimi osobami:

• nie udostępniać swoich danych nieznanym osobom
• nie wpuszczać ich do domu
• nie podpisywać żadnych dokumentów bez dokładnej weryfikacji

Jedynym oficjalnym miejscem, gdzie mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatne i rzetelne informacje o dotacjach, są:

• Gminny Punkt Konsultacyjno–Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”
ul. Rynek 7, tel. 17 875 4087, 17 875 4977

• Zespół Doradców Energetycznych – Wydział Klimatu i Środowiska
ul. Targowa 1, tel. 17 748 1048, tel. 17 748 1051, 17 748 1040

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Reklama