Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

Dodano: 22.03.2022 r.

fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19, już w najbliższy piątek, 25 marca, w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbędzie się kolejna - 6. edycja ORIENTATION DAY, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych, organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.

Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”. Targi adresowane są przede wszystkim do ósmoklasistów oraz przedstawicieli szkół podstawowych, a także wszystkich innych osób żywo zainteresowanych tematyką edukacji w naszym mieście.

W targach wezmą udział przedstawiciele kilkudziesięciu podkarpackich szkół średnich i branżowych, którzy przedstawią swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/ 23 dla przyszłych uczniów szkół średnich. 

Ponadto ósmoklasiści będą mogli porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na interesujące ich indywidualne zagadnienia związane z ofertą prezentowanych placówek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami, a także oczekiwaniami.
Reklama
Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. 

- Gorąco zapraszam ósmoklasistów i rodziców do zapoznania się z ofertą szkół i udziału w 6. edycji ORIENTATION DAY. Życzę owocnych spotkań podczas prezentacji szkół ponadpodstawowych. I trzymam kciuki za wszystkich ósmoklasistów podczas majowych egzaminów. Wybierzcie mądrze swoją przyszłość, pomożemy Wam w tym – mówi dr Anna Pięta Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego. 

Uczestnictwo w ORIENTATION DAY jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych edukacją. Targi odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym.

6. edycja ORIENTATION DAY odbędzie się 25 marca 2022 r. w głównym kampusie UR (budynek A0), przy ul. prof. Pigonia 1 (Kampus Rejtana), w godzinach 9:00-15: 00. Wstęp wolny!

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

FOTO. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne po zachodzie słońca. Nowe zdjęcia inwestycji

RZESZÓW. Budowa miejskiej części Rzeszowskie Centrum Komunikacyjnego jest już na finiszu. Trwają procedury odbiorowe zarówno części parkingowej jak i przebudowanego układu komunikacyjnego. Po ich zakończeniu RCK zostanie udostępnione mieszkańcom.

Rzeszów

Wystartował nowy, miejski serwis dla miłośników sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Sportowyrzeszow.pl – pod taką domeną miasto uruchomiło nowy serwis informacyjny z myślą o miłośnikach sportu w Rzeszowie.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa 2024. Więcej pieniędzy na edukację

RZESZÓW. Ponad 860 mln zł zapisano w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa na edukację. To prawie połowa wydatków miasta zaplanowanych na 2024 rok.

Rzeszów

Trwa budowa lodowiska przy ul. Wyspiańskiego. Otwarcie w święta? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Wyspiańskiego powstaje największe w Rzeszowie kryte lodowisko. Jego powierzchnia to 1200 m2. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, otwarcie obiektu odbędzie się 26 grudnia o godz. 12:00.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstał Park dla Seniora. Można wypocząć i poćwiczyć [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstał park dedykowany starszym mieszkańcom miasta. W nowym ogrodzie zamontowano m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń.

Rzeszów

Wybuch gazu w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte. Ewakuacja mieszkańców

RZESZÓW. Mężczyzna, który w momencie eksplozji przebywał w mieszkaniu, został zabrany do szpitala.Konieczna była ewakuacja 16 osób z sąsiednich mieszkań. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W święta, sylwestra i Nowy Rok autobusy pojadą wg niedzielnego i świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Ul. Warszawska już gotowa. Fijołek: Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Szersza, z przebudowanymi skrzyżowaniami, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – rozbudowana ul. Warszawska została oficjalnie przekazana do użytku.

Reklama