Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszowscy policjanci otrzymali informacje o niebezpiecznym znalezisku wczoraj, po godz. 15:00. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili fakt ich odnalezienia oraz zabezpieczyli miejsce dla osób postronnych.

Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej ustalili, że to niewybuchy pochodzące z czasów II Wojny Światowej. - W sumie zostało wykopanych 5 pocisków artyleryjskich, z czego jeden był rozszczelniony – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Dzisiaj wybuchy zostaną zabrane do neutralizacji saperów z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie. Do czasu ich przyjazdu, miejsce niebezpiecznego znaleziska pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 77-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich zginął 77-letni mężczyzna.

Rzeszów

Gotowa jest już nowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowa hala sportowa przy ul. Towarnickiego to jeden z najnowocześniejszych obiektów w okolicy - zarówno pod względem sportowym, jak i architektonicznym.

Rzeszów

2 grudnia rusza Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełny program

RZESZÓW. Stałymi atrakcjami w tegorocznym Miasteczku będą: Jarmark Bożonarodzeniowy, Szopka Bożonarodzeniowa, Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar, choinka, dekoracje świąteczne oraz Domek Świętego Mikołaja.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2024 rok: ponad 2 mld zł, 320 mln zł na inwestycje

RZESZÓW. Wśród najważniejszych inwestycji, m.in. Wisłokostrada, PCLA, hala sportowa wraz z zapleczem przy IX LO, rozpoczęcie prac przy połączeniu ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego i na ul. Strzelców, nowe ogrody kieszonkowe, place...

Rzeszów

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Wykonawca instaluje już m.in. gigantyczną choinkę w rejonie Skweru Kultury.

Rzeszów

Projekty przestrzeni wspólnych w Millenium Hall. Konkurs rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Rozstrzygnięto konkurs dla studentów architektury Politechniki Rzeszowskiej dotyczący zaprojektowania przestrzeni wspólnych w Millenium Hall. 

Rzeszów

Zderzenie dwóch bmw przy rondzie Kuronia. Jedna osoba nie żyje

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godz. 22:00 na ul. Rzecha w Rzeszowie. W zderzeniu dwóch samochodów zginął kierowca jednego z nich.

Rzeszów

Basen przy ul. Matuszczaka ma już prawie rok. W weekend urodziny, promocje i maraton pływacki

RZESZÓW. Z okazji zbliżających się urodzin, przygotowano liczne atrakcje dla miłośników wody i sportów wodnych.

Reklama