Rzeszów - Poniedziałek, 22.09.2025
Reklama

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

Dodano: 12.03.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszowscy policjanci otrzymali informacje o niebezpiecznym znalezisku wczoraj, po godz. 15:00. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili fakt ich odnalezienia oraz zabezpieczyli miejsce dla osób postronnych.

Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej ustalili, że to niewybuchy pochodzące z czasów II Wojny Światowej. - W sumie zostało wykopanych 5 pocisków artyleryjskich, z czego jeden był rozszczelniony – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Dzisiaj wybuchy zostaną zabrane do neutralizacji saperów z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie. Do czasu ich przyjazdu, miejsce niebezpiecznego znaleziska pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Reklama