Rzeszów - Niedziela, 31.05.2026
Reklama

W centrum Rzeszowa powstaje arena z boiskami do siatkówki plażowej. Odbędzie się tu m.in. Puchar Świata

Dodano: 29.05.2026 r. / Redakcja

Wizualizacja areny z boiskami do siatkówki plażowej / Materiały UM Rzeszowa
Wizualizacja areny z boiskami do siatkówki plażowej / Materiały UM Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Towarnickiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 1, powstaje nowoczesna arena sportowa z boiskami do siatkówki plażowej. Obiekt będzie gospodarzem prestiżowych wydarzeń rangi międzynarodowej i krajowej, w tym meczów Pucharu Świata, Mistrzostw Polski oraz cyklu Orlen Beach Volley Tour.

Tego lata, po raz pierwszy w historii, Rzeszów stanie się światową stolicą siatkówki plażowej. W lipcu i w sierpniu, w samym centrum miasta odbędą się zawody Volleyball World Beach Pro Tour Futures Rzeszów - Puchar Świata w siatkówce plażowej Kobiet i Mężczyzn oraz Orlen Beach Volley Tour Rzeszów i Orlen Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Kobiet i Mężczyzn. Rozpoczęła się już budowa specjalnej areny sportowej z boiskami do siatkówki plażowej, na której rozegrane zostaną zawody. Obiekt powstaje przy ul. Towarnickiego, w sąsiedztwie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół nr 1.

- Tutaj będziemy mogli nie tylko kibicować, ale też i sami grać – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, podczas środowej konferencji promującej wydarzenia.

2026 Volleyball World Beach Pro Tour Futures

W dniach 2-5 lipca 2026 r. na arenie odbędzie się globalny cykl turniejów siatkówki plażowej organizowany pod egidą FIVB – światowej federacji piłki siatkowej. To ten sam cykl, który odbywa się w Madrycie, Montrealu, Hamburgu czy Rio de Janeiro. W ramach wydarzenia w Plażowej Strefie zaplanowano mecze najlepszych par kobiet i mężczyzn z całego świata, mecz z gwiazdami sportu, treningi i warsztaty siatkówki plażowej dla dzieci, strefę animacji dla najmłodszych, atrakcje, gry, niespodzianki od sponsorów, miejsca do zdjęć, relaksu i dobrego spędzenia czasu. Wydarzenie jest otwarte dla całych rodzin, a finały będą transmitowane na całym świecie.

Reklama

2026 Orlen Beach Volley Tour Rzeszów

W przedostatni weekend lipca (24-26 lipca.), na arenie przy ul. Towarnickiego rozegrany zostanie prestiżowy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Do rywalizacji staną najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe, zarówno z Polski, jak i zagranicznych drużyn.

Z kolei na koniec wakacji, w dniach 28 – 30 sierpnia zaplanowano Orlen Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Do rywalizacji o tytuł mistrza kraju przystąpi 16 najlepszych duetów żeńskich i 24 męskie, które przez cały sezon będą walczyć o awans i miejsce w rzeszowskim turnieju finałowym.

- To już nie będzie pojedyncze wydarzenie, tylko cały sezon, który będzie trwał od lipca do końca sierpnia. Wszyscy kibice będą mogli tutaj przyjść, usiąść bezpłatnie na widowni, poczuć atmosferę tego sportu. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia wpiszą się w cykliczny kalendarz imprez w Rzeszowie i będą przyciągać z roku na rok coraz większą rzeszę fanów, kibiców i jeszcze większą liczbę zawodników do Rzeszowa. Na to liczymy i to jest właśnie nasz główny cel. Cel, który przyświeca nam w tym roku w Rzeszowie, w Europejskim Mieście Sportu 2026 – podkreślił Marcin Deręgowski, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, boiska zostaną uruchomione około tydzień przed turniejem Pucharu Świata. Po zakończeniu turnieju będą nadal dostępne. Na zimę zostaną zabezpieczone, by mogły dalej służyć w przyszłym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Dodatkowe połączenie z Jasionki do stolicy Włoch

RZESZÓW/JASIONKA. Od 29 października samoloty Wizz Air latają trzy razy w tygodniu z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu.

Reklama