Rzeszów - Sobota, 30.05.2026
Reklama

W centrum Rzeszowa powstaje arena z boiskami do siatkówki plażowej. Odbędzie się tu m.in. Puchar Świata

Dodano: 29.05.2026 r. / Redakcja

Wizualizacja areny z boiskami do siatkówki plażowej / Materiały UM Rzeszowa
Wizualizacja areny z boiskami do siatkówki plażowej / Materiały UM Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Towarnickiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 1, powstaje nowoczesna arena sportowa z boiskami do siatkówki plażowej. Obiekt będzie gospodarzem prestiżowych wydarzeń rangi międzynarodowej i krajowej, w tym meczów Pucharu Świata, Mistrzostw Polski oraz cyklu Orlen Beach Volley Tour.

Tego lata, po raz pierwszy w historii, Rzeszów stanie się światową stolicą siatkówki plażowej. W lipcu i w sierpniu, w samym centrum miasta odbędą się zawody Volleyball World Beach Pro Tour Futures Rzeszów - Puchar Świata w siatkówce plażowej Kobiet i Mężczyzn oraz Orlen Beach Volley Tour Rzeszów i Orlen Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Kobiet i Mężczyzn. Rozpoczęła się już budowa specjalnej areny sportowej z boiskami do siatkówki plażowej, na której rozegrane zostaną zawody. Obiekt powstaje przy ul. Towarnickiego, w sąsiedztwie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół nr 1.

- Tutaj będziemy mogli nie tylko kibicować, ale też i sami grać – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, podczas środowej konferencji promującej wydarzenia.

2026 Volleyball World Beach Pro Tour Futures

W dniach 2-5 lipca 2026 r. na arenie odbędzie się globalny cykl turniejów siatkówki plażowej organizowany pod egidą FIVB – światowej federacji piłki siatkowej. To ten sam cykl, który odbywa się w Madrycie, Montrealu, Hamburgu czy Rio de Janeiro. W ramach wydarzenia w Plażowej Strefie zaplanowano mecze najlepszych par kobiet i mężczyzn z całego świata, mecz z gwiazdami sportu, treningi i warsztaty siatkówki plażowej dla dzieci, strefę animacji dla najmłodszych, atrakcje, gry, niespodzianki od sponsorów, miejsca do zdjęć, relaksu i dobrego spędzenia czasu. Wydarzenie jest otwarte dla całych rodzin, a finały będą transmitowane na całym świecie.

Reklama

2026 Orlen Beach Volley Tour Rzeszów

W przedostatni weekend lipca (24-26 lipca.), na arenie przy ul. Towarnickiego rozegrany zostanie prestiżowy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Do rywalizacji staną najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe, zarówno z Polski, jak i zagranicznych drużyn.

Z kolei na koniec wakacji, w dniach 28 – 30 sierpnia zaplanowano Orlen Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Do rywalizacji o tytuł mistrza kraju przystąpi 16 najlepszych duetów żeńskich i 24 męskie, które przez cały sezon będą walczyć o awans i miejsce w rzeszowskim turnieju finałowym.

- To już nie będzie pojedyncze wydarzenie, tylko cały sezon, który będzie trwał od lipca do końca sierpnia. Wszyscy kibice będą mogli tutaj przyjść, usiąść bezpłatnie na widowni, poczuć atmosferę tego sportu. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia wpiszą się w cykliczny kalendarz imprez w Rzeszowie i będą przyciągać z roku na rok coraz większą rzeszę fanów, kibiców i jeszcze większą liczbę zawodników do Rzeszowa. Na to liczymy i to jest właśnie nasz główny cel. Cel, który przyświeca nam w tym roku w Rzeszowie, w Europejskim Mieście Sportu 2026 – podkreślił Marcin Deręgowski, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, boiska zostaną uruchomione około tydzień przed turniejem Pucharu Świata. Po zakończeniu turnieju będą nadal dostępne. Na zimę zostaną zabezpieczone, by mogły dalej służyć w przyszłym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza przebudowa CH Plaza Rzeszów. Będą nowe sklepy i lepsze połączenie z E. Leclerc

RZESZÓW. Przebudowa CH. Plaza Rzeszów rozpocznie się już w maju.

Rzeszów

Ciąg dalszy pożegnań w Asseco Resovii Rzeszów. Tym razem przyszedł czas na trenera Gheorghe Cretu

RZESZÓW. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

Rzeszów

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

RZESZÓW. Reprezentantki stolicy województwa podkarpackiego swój ostatni mecz wygrały po tie-breaku.

Rzeszów

Nowoczesna stacja Rzeszów Główny i nie tylko. Ponad 2 mld zł. na inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Rzeszowie 30 kwietnia 2019 r. odbyła się konferencja” Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu”. 

Rzeszów

Trwają przygotowania do sezonu letniego na basenach otwartych i Żwirowni

RZESZÓW. Najprawdopodobniej już na początku czerwca mieszkańcy będą mogli skorzystać z otwartych basenów i Żwirowni.

Rzeszów

10 maja dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się  w godzinach od 9.00 do 17.00. 

Reklama