Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 31.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

„Zielony Fundusz dla Rzeszowa” to program rozpoczęty w czerwcu 2023 roku, będący odpowiedzią miasta na inicjatywy mieszkańców, ekspertów oraz firm zainteresowanych poprawą przestrzeni miasta. Program umożliwia wsparcie wielu różnych projektów, począwszy od dużych inwestycji jak np. tworzenie nowych parków, ogrodów sensorycznych, zakup wyposażenia placów zabaw jak też i te mniejsze taki jak łąki kwietne, nasadzenia pojedynczych drzew, łąk kwietnych, rabat, współfinansowanie elementów małej architektury.

Działanie funduszu koordynowane jest przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Urban Lab Rzeszów.

Jednym z zadań zrealizowanych w ostatnim czasie w ramach Zielonego Funduszu jest łąka krokusowa utworzona z tysięcy kwiatów. Powstała ona na zieleńcach przy placu Cichociemnych, w samym centrum Rzeszowa. Projekt został sfinansowany ze środków, które wpłaciła spółka InPost.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Plazie uruchomiono centrum TUTU dla ukraińskich i polskich dzieci

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.

Rzeszów

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

Rzeszów

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

RZESZÓW. W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów potężnej inwestycji drogowej w śródmieściu Rzeszowa.

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Reklama