Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 31.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

„Zielony Fundusz dla Rzeszowa” to program rozpoczęty w czerwcu 2023 roku, będący odpowiedzią miasta na inicjatywy mieszkańców, ekspertów oraz firm zainteresowanych poprawą przestrzeni miasta. Program umożliwia wsparcie wielu różnych projektów, począwszy od dużych inwestycji jak np. tworzenie nowych parków, ogrodów sensorycznych, zakup wyposażenia placów zabaw jak też i te mniejsze taki jak łąki kwietne, nasadzenia pojedynczych drzew, łąk kwietnych, rabat, współfinansowanie elementów małej architektury.

Działanie funduszu koordynowane jest przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Urban Lab Rzeszów.

Jednym z zadań zrealizowanych w ostatnim czasie w ramach Zielonego Funduszu jest łąka krokusowa utworzona z tysięcy kwiatów. Powstała ona na zieleńcach przy placu Cichociemnych, w samym centrum Rzeszowa. Projekt został sfinansowany ze środków, które wpłaciła spółka InPost.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę kładki nad rzeką Strug [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje kładkę pieszo-rowerową na osiedlu Drabinianka. Podpisano umowę z wykonawcą.

Rzeszów

Budowa Roku Podkarpacia 2024. Dwie rzeszowskie inwestycje oświatowe nagrodzone

RZESZÓW. Hale sportowe I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie zostały nagrodzone w konkursie Budowa Roku Podkarpacia 2024.

Rzeszów

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Kiedy zabłysną? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż świątecznego oświetlenia. Iluminacje zabłysną 5 grudnia i będą ozdabiać miasto do końca stycznia 2026 r.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z rekordowym wzrostem w segmencie cargo

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad dziesięciokrotny wzrost usług cargo w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W październiku 2025 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad milion towarów. To bezprecedensowy wynik.

Rzeszów

„Na Rynek marsz” - w sobotę możliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się trening oraz marszobieg z 4-krotnym mistrzem olimpijskim - Robertem Korzeniowskim. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Tak ma wyglądać budynek „Biblioteki Nowej” w sercu Rzeszowa [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Schick Architekci z Rudy Śląskiej we współpracy z światowej sławy japońskim studiem Kengo Kuma & Associates zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na projekt „Biblioteki Nowej”. Nowoczesny obiekt ma stać się...

Reklama