Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 31.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

„Zielony Fundusz dla Rzeszowa” to program rozpoczęty w czerwcu 2023 roku, będący odpowiedzią miasta na inicjatywy mieszkańców, ekspertów oraz firm zainteresowanych poprawą przestrzeni miasta. Program umożliwia wsparcie wielu różnych projektów, począwszy od dużych inwestycji jak np. tworzenie nowych parków, ogrodów sensorycznych, zakup wyposażenia placów zabaw jak też i te mniejsze taki jak łąki kwietne, nasadzenia pojedynczych drzew, łąk kwietnych, rabat, współfinansowanie elementów małej architektury.

Działanie funduszu koordynowane jest przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Urban Lab Rzeszów.

Jednym z zadań zrealizowanych w ostatnim czasie w ramach Zielonego Funduszu jest łąka krokusowa utworzona z tysięcy kwiatów. Powstała ona na zieleńcach przy placu Cichociemnych, w samym centrum Rzeszowa. Projekt został sfinansowany ze środków, które wpłaciła spółka InPost.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Stobiernej pijany kierowca tira wjechał w dwa samochody i uciekł

RZESZÓW. Trzy lata więzienia grozi kierowcy ciężarowej scanii, który będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami, a następnie odjechał w miejsca zdarzenia.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu punktach miasta. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać m.in. zużyte baterie, opakowania po farbach i lakierach, żarówki czy środki ochrony roślin.

Rzeszów

Policyjna eskorta rodzącej kobiety do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci z Sokołowa Małopolskiego podjęli niecodzienną interwencję. Eskortowali do rzeszowskiego szpitala rodząca kobietę. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, przyszła mama szybko i bezpiecznie dotarła na miejsce.

Rzeszów

Mini-park na os. Pobitno otrzymał nazwę „Bielefeld”

RZESZÓW. „Ogród kieszonkowy Bielefeld” – tak oficjalnie nazywa się teraz mini park przy ul. Kurpiowskiej na rzeszowskim osiedlu Pobitno.

Pola Nadziei

Zasadzą żonkile, aby pomóc podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Już po raz piąty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci bierze udział ogólnopolskiej inicjatywie „Pola Nadziei”. Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się 9 października w Parku Papieskim.

Rzeszów

Policjanci rozpoczęli pracę w nowym komisariacie na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Kilkanaście dni trwały prace związane z przeniesieniem się policjantów i pracowników cywilnych do nowego budynku Komisariatu Policji II w Rzeszowie przy ulicy Wołyńskiej 1.

Rzeszów

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Reklama