Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

W centrum Rzeszowa powstało nowe boisko

Dodano: 08.04.2024 r.

fot. Archiwum Urzędu Miasta Rzeszowa
fot. Archiwum Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstało nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe. Obiekt o wartości 417 tys. zł powstał w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe boisko, z poliuretanową nawierzchnią, zostało wybudowane w sąsiedztwie budynków mieszkalnych o nr 23,25,27,29,31 w miejscu starego, asfaltowego. Ma wymiary 15 na 25 metrów.

Obiekt wyposażono w dwie bramki do piłki nożnej, dwa kosze do koszykówki oraz zestaw do siatkówki, a także w piłkochwyty. Przy boisku powstała trybuna dla kilkudziesięciu osób.

W tym roku miasto planuje realizacje kolejnych inwestycji sportowych na terenie Rzeszowa. Na osiedlu Biała powstanie ogród kieszonkowy, którego częścią będzie nowe boisko do piłki nożnej. Przy ul. Stadionowej na os. Przybyszówka kontynuowana będzie budowa boiska. Również w tym roku ma rozpocząć się rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama