Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

Dodano: 18.07.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”. Akcję organizuje CH Plaza Rzeszów. W najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. podczas finału w atrium Centrum odbędzie się m.in. kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa w sportach rekreacyjnych. Start o godzinie 14:00.

Akcja „Nie kręcę bez kasku” ma na celu propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych. Głównym założeniem jest przekonanie rowerzystów, ale także rolkarzy do jazdy w kasku, który może uratować życie. Kampania „Nie kręcę bez kasku” rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. Wtedy CH Plaza Rzeszów ogłosiła konkurs na hasło promujące inicjatywę.

Wybrane zostały dwa hasła: „Nie kręcę bez kasku” autorstwa Marty Krygielewicz oraz „Niech kask będzie z Tobą” – Małgorzaty Janczak, które trafiły na billboardy wiszące w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rzeszowskich rowerzystów i rolkarzy. Autorki najlepszych haseł promocyjnych w nagrodę otrzymały od CH Plaza Rzeszów zestawy ochraniaczy i kaski rowerowe.
Reklama
Akcja „Nie kręcę bez kasku” podsumowana zostanie w najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. W godzinach od 14:00 do 18:00 CH Plaza Rzeszów rozdawać będzie kaski rowerowe. Wystarczy w tym dniu zrobić zakupy za minimum 50 zł i wziąć udział w zabawie pt. „wykręć energię”. Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie wykręcenie odpowiedniego poziomu energii na specjalnym rowerze. Do zdobycia są kaski rowerowe dla dzieci i dla dorosłych, a także światełka i odblaskowe gadżety.

Dodatkowo w czasie trwania #Kaskakcji w CH Plaza Rzeszów zorganizowane zostanie bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami. O godzinie 16 odbędzie się otwarty panel dyskusyjny pt. „bezpieczeństwo w sportach rekreacyjnych”. Wezmą w nim udział specjaliści z zakresu neurochirurgii, fizjoterapii, przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także organizatorzy zawodów rowerowych. Również od godziny 16:00 z atrium rzeszowskiej Plazy audycję na żywo nadawać będzie Polskie Radio Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Rynek zmienia się w Świąteczne Miasteczko. Otwarcie tuż, tuż [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W sercu Rzeszowa trwa budowa Świątecznego Miasteczka. Uroczyste otwarcie połączone z włączeniem świątecznych iluminacji i choinki odbędzie się w najbliższy piątek, 5 grudnia.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Langiewicza w Rzeszowie. Auto wjechało w drzewo, kierowca był pijany

RZESZÓW. 20-letni kierowca mercedesa stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Jeden z dwójki pasażerów poniósł śmierć na miejscu. 20-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Robot chirurgiczny za 5,5 mln zł. Fijołek: Historyczny moment w rozwoju rzeszowskiego szpitala

RZESZÓW. Kliniczny Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie wzbogacił się o wartego blisko 5,5 mln zł nowoczesnego robota chirurgicznego. Urządzenie będą wykorzystywali urolodzy, ginekolodzy i...

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę kładki nad rzeką Strug [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje kładkę pieszo-rowerową na osiedlu Drabinianka. Podpisano umowę z wykonawcą.

Rzeszów

Budowa Roku Podkarpacia 2024. Dwie rzeszowskie inwestycje oświatowe nagrodzone

RZESZÓW. Hale sportowe I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie zostały nagrodzone w konkursie Budowa Roku Podkarpacia 2024.

Rzeszów

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Kiedy zabłysną? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż świątecznego oświetlenia. Iluminacje zabłysną 5 grudnia i będą ozdabiać miasto do końca stycznia 2026 r.

Reklama