W ciągu ul. Langiewicza powstanie bezkolizyjny przejazd przez tory
Dodano: 27.01.2022 r.
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł zarezerwowano w budżecie miasta na opracowanie dokumentacji projektowej bezkolizyjnej przeprawy przez tory w ciągu ul. Langiewicza. Przetarg ma ruszyć jeszcze w lutym br.
Aktualnie trwa przetarg na dokumentację budowy wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej. Wiadukt ten połączy centrum z zachodnią, mocno rozbudowującą się częścią Rzeszowa, omijając tory kolejowe, po których kursują pociągi w kierunku Jasła. Częstotliwość przejazdu pociągów będzie się zwiększała w związku z uruchamianiem kolejnych połączeń Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.
- Nie chcę, aby wiadukt łączący Wyspiańskiego z Hoffmanowej był jedynym nowym tego typu połączeniem. Dlatego postanowiłem przyspieszyć prace nad drugim – w ciągu ul. Langiewicza. Początkowy plan był taki, aby w tym roku powstała tylko koncepcja tej inwestycji. Dziś, na mój wniosek, w budżecie Rzeszowa zarezerwowane zostały dodatkowe pieniądze – ponad 300 tys. zł, które powinny wystarczyć na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania – mówi prezydent Konrad Fijołek.
Przetarg na wybór projektanta ma być ogłoszony jeszcze w lutym br. Dokumentacja powinna być gotowa w połowie 2023 roku.
RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.
RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.
RZESZÓW. - Mamy dziś historyczny dzień. Możemy mieszkańcom przekazać, że wybraliśmy wykonawcę, który wybuduje w Rzeszowie nowy stadion. - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys....
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz