Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. W czwartek, 16 czerwca w Parku Sybiraków odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w którym może wziąć udział ponad 20 tys. osób. W związku z tym od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Dla uczestników, którzy przyjadą na koncert samochodami osobowymi wyznaczono parkingi:
  • przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania, ul. Sucharskiego 2,
  • przy Centrum Motocyklowym, ul. Broniewskiego 1, (dawne Tesco)
  • przy Parafii Podniesienia Krzyża Świetego, ul. Krakowska 18,
  • przy centrum handlowym Carrefour - Frac, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14.
Samochody będzie można parkować również wzdłuż ulic - Kopaczewskiego, Sucharskiego, Broniewskiego, Ofiar Katynia - po obu stronach. 

Z kolei dla autokarów z grupami zorganizowanymi, parkinki wyznaczono w następujących miejscach:
  • ul. Krakowska 30B - parking przed sklepem Lidl,
  • ul. Krakowska 20 - parking przed galerią „Nowy Świat”
  • ul. Okulickiego 20 - parking przed sklepem Unimet
  • ul. Okulickiego 14 - parking przed Hipermarketem Kaufland,
  • ul. Okulickiego 10 - przed centrum handlowym „Rotunda” 
  • Al. Wincentego Witosa 21 - parking przy Hipermarkecie B1
  • Al. Wyzwolenia 6 - parking na zajezdni PKS Rzeszów
  • Al. Wyzwolenie/ul. Orla - parking przy Parafii Matki Bożej Różańcowej.

Aby zachować właściwą organizację ruchu, policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego w trakcie parkowania oraz wyborze właściwego miejsca parkingowego, które nie będzie utrudniało przejazdu innym pojazdom.
Reklama

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Organizator będzie wpuszczał uczestników wydarzenie od godz. 17:00 (będzie 6 bram wejściowych).

Pomysłodawcą koncertu „Jednego Ducha, Jednego Serca” jest perkusista zespołu Skaldowie – Jan Budziaszek. Koncert co roku gromadzi tysiące wiernych z Rzeszowa Podkarpacia, różnych regionów Polski, jak również z zagranicy. Za kierownictwo muzyczne koncertu odpowiada Marcin Pospieszalski, a opiekunami duchowymi Rodziny Jednego Serca Jednego Ducha są ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik.

W tym roku koncert transmitowany będzie na kanale YouTube, na Facebooku oraz w telewizji Trwam. Transmisje radiowe przeprowadzą radio FARA oraz Radio VIA.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Reklama