Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

W dwóch rzeszowskich galeriach urzędnicy pomogą rozliczyć PIT w usłudze Twój e-PIT

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W sobotę (16 marca br.) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą w skorzystaniu z usługi Twój e-PIT. W województwie podkarpackim akcja odbędzie się w siedmiu galeriach na terenie Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Krosna i Przemyśla.

Akcja odbędzie się w 16 marca w 75. centrach handlowych w Polsce, w godzinach od 12 do 20. Dla wszystkich, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, rozliczenie odbędzie się w usłudze Twój e-PIT. Pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową.

Urzędnicy wyjaśnią wątpliwości związane z rozliczeniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą skorzystać z nowej usługi. Podatnicy, którzy rozliczają się na innych formularzach PIT (36, 36L lub 39) także otrzymają pomoc.

W woj. podkarpackim z tej formy pomocy będzie można skorzystać w Rzeszowie w galeriach Millenium Hall i Nowy Świat, w mieleckiej galerii Navigator, w przemyskiej  galerii Sanowa, w krośnieńskiej galerii Krosno, a także w galerii Park Handlowy Tarnobrzeg w Tarnobrzegu oraz w galerii VIVO w Stalowej Woli.
Reklama
Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy pracowników urzędu skarbowego wystarczy mieć ze sobą:
  • zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 r.,
  • aktualne informacje o dochodach (wystarczy np. jeden PIT-11 za 2018 r.),
  • kwotę nadpłaty lub niedopłaty podatku z rozliczenia za 2017 r. 

Dzięki tym informacjom wszyscy, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, będą mogli w galerii handlowej skorzystać z usługi Twój e-PIT i w krótkim czasie wysłać swoje rozliczenie. Warto podkreślić, że przy rozliczeniu w usłudze Twój e-PIT na zwrot nadpłaty podatku czeka się w tym roku maksymalnie 45 dni.

Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.
 
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Reklama