Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

W dwóch rzeszowskich galeriach urzędnicy pomogą rozliczyć PIT w usłudze Twój e-PIT

Dodano: 14.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W sobotę (16 marca br.) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą w skorzystaniu z usługi Twój e-PIT. W województwie podkarpackim akcja odbędzie się w siedmiu galeriach na terenie Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Krosna i Przemyśla.

Akcja odbędzie się w 16 marca w 75. centrach handlowych w Polsce, w godzinach od 12 do 20. Dla wszystkich, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, rozliczenie odbędzie się w usłudze Twój e-PIT. Pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową.

Urzędnicy wyjaśnią wątpliwości związane z rozliczeniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą skorzystać z nowej usługi. Podatnicy, którzy rozliczają się na innych formularzach PIT (36, 36L lub 39) także otrzymają pomoc.

W woj. podkarpackim z tej formy pomocy będzie można skorzystać w Rzeszowie w galeriach Millenium Hall i Nowy Świat, w mieleckiej galerii Navigator, w przemyskiej  galerii Sanowa, w krośnieńskiej galerii Krosno, a także w galerii Park Handlowy Tarnobrzeg w Tarnobrzegu oraz w galerii VIVO w Stalowej Woli.
Reklama
Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy pracowników urzędu skarbowego wystarczy mieć ze sobą:
  • zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 r.,
  • aktualne informacje o dochodach (wystarczy np. jeden PIT-11 za 2018 r.),
  • kwotę nadpłaty lub niedopłaty podatku z rozliczenia za 2017 r. 

Dzięki tym informacjom wszyscy, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, będą mogli w galerii handlowej skorzystać z usługi Twój e-PIT i w krótkim czasie wysłać swoje rozliczenie. Warto podkreślić, że przy rozliczeniu w usłudze Twój e-PIT na zwrot nadpłaty podatku czeka się w tym roku maksymalnie 45 dni.

Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.
 
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Reklama