Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

Dodano: 28.10.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Placówka ma zostać oddana do użytku już 15 grudnia tego roku. Będzie mieścić się w dawnym hotelu dla pielęgniarek przy ul. Litewskiej 2a. Obecnie trwają tam prace budowlane i modernizacyjne.

Rzeszowski ŚDS będzie pierwszym tego typu ośrodkiem na terenie miasta. W placówce leczonych będzie 25 pacjentów z różnymi postaciami otępienia, w szczególności osoby cierpiące na Alzheimera.Ośrodek ma zapewniać profesjonalną opiekę i terapię dla chorych przez 8 godzin dziennie.

Miejsce zostanie w pełni przystosowane dla potrzeb osób z dysfunkcjami. Zagospodarowany zostanie również teren wokół placówki: powstaną m.in. alejki spacerowe czy zewnętrzna siłownia. Koszt całej inwestycji to około 2,7 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Rzeszów

Autobusy komunikacji miejskiej dowiozą na KultURalia. ZTM uruchamia dodatkowe kursy

RZESZÓW. W związku KultURaliami, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Reklama