Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

W Jasionce padł kolejny rekord. Najlepszy miesiąc w historii lotniska

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Lipiec był najlepszym miesiącem pod względem liczby pasażerów w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Obsłużono ponad 136 tysięcy osób. To o 12 procent więcej niż w rekordowym sierpniu 2023 r. Od początku 2024 roku lotnisko obsłużyło o 11 procent więcej pasażerów niż w „milionowym” 2023 r.

– Bardzo nas cieszy blisko 37-procentowa dynamika ruchu czarterowego, która jest efektem sukcesywnie rozwijanej oferty oraz współpracy z wiodącymi touroperatorami. Warto zauważyć, że dużym zainteresowaniem cieszą się połączenia oferowane przez przewoźników regularnych, w tym do Zadaru, Alicante, czy Rzymu. Miłośników podróży do Włoch powinna ucieszyć wiadomość, że już od września będzie można polecieć do „stolicy mody, sportu i biznesu”, jaką jest Mediolan – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Najpopularniejszym kierunkiem czarterowym była turecka Antalia. Obsłużono prawie 25 tys. pasażerów. Tegoroczna oferta czarterowa z Rzeszowa to 15 kierunków do 8 krajów - Turcji, Grecji, Egiptu, Bułgarii, Albanii, Hiszpanii, Tunezji i Czarnogóry. Połączenia te stanowią w sezonie wakacyjnym 45 procent udziału w całym ruchu lotniskowym.

Następne w rankingu były linie Ryanair (oferujące połączenia do Wielkiej Brytanii, Irlandii, chorwackiego Zadaru i hiszpańskiego Alicante a od sezonu zimowego uruchomią również loty do Mediolanu – Malpensa); Polskie Linie Lotnicze LOT (z połączeniami do Warszawy, Gdańska i Nowego Jorku - Newark) oraz Lufthansa (Monachium) i Wizz Air (Rzym), który już od września zaoferuje połączenia do Mediolanu.

Reklama

Najchętniej wybieranymi miastami w lotach regularnych były: Warszawa, Londyn oraz Monachium.

W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje łącznie 29 kierunków do 15 krajów, odprawiono ponad 625 tys. osób. W rekordowym ub. roku w tym czasie w Jasionce pojawiło się 562 tys. pasażerów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama