Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

Dodano: 16.06.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

 - Na rzeszowskie Bulwary powraca wielkie sportowe wydarzenie - PKO Półmaraton Rzeszowski. Biegacze znowu mają możliwość przeżywania emocji związanych z rywalizacją i doskonałą okazję do pomagania, uczestnicząc w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii”. Trzymam kciuki za wszystkich startujących. – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO Banku Polskim

Start i meta biegów będą zlokalizowane obok sceny na Bulwarach. Trasa biegu została wyznaczona wzdłuż Wisłoka od okolic sceny do końca ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ulicy Jarowej następnie powrót aż do okolic dawnego parku linowego na Olszynkach.

Uczestnicy półmaratonu pokonają dwie pętle o długości 10,548 km. Start pierwszej serii biegu odbędzie się o godzinie 7:00, kolejna grupa o godzinie 7:30 i o 8:00. Wszystkie sztafety półmaratońskie wystartują w serii o godzinie 7.30.
Reklama
Biuro zawodów będzie zlokalizowane w hali Podpromie. Podczas odbierania pakietów startowych każda w pełni zaszczepiona osoba powinna posiadać przy sobie odpowiednie zaświadczenie.

Obecnie na liście startowej jest ok. 700 zawodników, którzy wystartują w półmaratonie oraz około 40 czteroosobowych sztafet. Można będzie się jeszcze zapisać w biurze zawodów w dniu 19 czerwca od 15:00 do 18:00 lub w dniu zawodów od godziny 6:00 rano.

Gościem specjalnym 14.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie Sebastian Chmara – Mistrz Świata w Siedmioboju Lekkoatletycznym, obecnie komentator sportowy. Podobnie jak w poprzednich edycjach rzeszowskich biegów tak i teraz będzie zorganizowana akcja charytatywna „Biegnę dla…”. Tym razem uczestnicy pobiegną dla 3-letniej Juli, która boryka się z poważną wadą słuchu. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Julii” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Atak nożownika na ul. Pułaskiego. 64-latek tymczasowo aresztowany

RZESZÓW. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Reklama