Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

W niedzielę biegacze na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 1 października w Rzeszowie odbędą się trzy imprezy biegowe: 8. bieg na piątkę, bieg na 10 km oraz organizowany po raz pierwszy bieg na milę. Zaplanowano również biegi młodzieżowe. Weźmie w nich udział łącznie ponad 900 osób. Zawody odbędą się na ul. Kopisto i Al. Rejtana, w związku z tym wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

W tym roku, ze względów finansowych, tradycyjny Maraton Rzeszowski nie odbędzie się. Zamiast niego zaplanowano Festiwal Biegowy Pratt&Whitney, w ramach którego odbędą się biegi na 5 i 10 km oraz na dystansie 1 mili. Będą też biegi młodzieżowe. Jest duża szansa, że maraton powróci w przyszłym roku, rzomiwy z potencjalnymi sponsorami trwają.

- 5 i 10 kilometrów to dwa dystanse, które biegacze lubią najbardziej. Dochodzi bardzo szybki i wymagający bieg na milę. To dystanse dla każdego, stąd też frekwencja będzie bardzo wysoka. Trasy są atestowane, dlatego każdy rekord życiowy będzie można oficjalnie zaliczyć do swojego biegowego portfolio – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa.

Start i meta biegów będą znajdowały się na ul. Kopisto obok Millenium Hall. Na listach starotwych jest już ponad 900. Poniżej harmonogram zawodów:
 
09:00 – Bieg na 1 Milę z Marmą Polskie Folie (trasa: dwie pętle po ulicy Kopisto),
09:30 – Biegi młodzieżowe( 10, po 5 w kategorii dziewcząt i chłopców)
10:30 – Dekoracja biegów młodzieżowych oraz biegu na 1 Milę,
Reklama
11:40 – wspólna rozgrzewka, która poprowadzi Matylda Kowal, utytułowana lekkoatletka, olimpijka z Rzeszowa – okolice startu, ul. Kopisto obok C.H. Millenium Hall,
12:00 – start biegu 10km (2 pętle) oraz 5km, (1 pętla),
13:20 – dekoracja
 
Po dekoracji wśród uczestników biegu na 1Milę, 5km i 10km zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Biuro zawodów w centrum Millenium Hall będzie czynne w sobotę w godz. 16:00 - 18:00 oraz w niedzielę od godz. 7:00 do 11.30. Sprzedaż pakietów startowych w internecie już się zakończyła, ale można będzie kupić je jeszcze stacjonarnie. Organizatorzy apelują, aby zrobić to najlepiej w sobotę. Także tego dnia najlepiej odebrać pakiet wykupiony wcześniej.

Utrudnienia w ruchu

W dniu zawodów kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ulica Kopisto będzie nieprzejezdna między godzinami 5:00 a 15:00. Aleja Rejtana zostanie zamknięta o godzinie 11:00. Kierowcy pojadą tędy ponownie najpóźniej o godz. 13.30. Parkingi dla zawodników będą przygotowane pod Millenium Hall oraz obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu. Szatnie i prysznice będą zlokalizowane także w hali.
 
Trasy biegów

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Reklama