Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

W niedzielę biegacze na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 1 października w Rzeszowie odbędą się trzy imprezy biegowe: 8. bieg na piątkę, bieg na 10 km oraz organizowany po raz pierwszy bieg na milę. Zaplanowano również biegi młodzieżowe. Weźmie w nich udział łącznie ponad 900 osób. Zawody odbędą się na ul. Kopisto i Al. Rejtana, w związku z tym wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

W tym roku, ze względów finansowych, tradycyjny Maraton Rzeszowski nie odbędzie się. Zamiast niego zaplanowano Festiwal Biegowy Pratt&Whitney, w ramach którego odbędą się biegi na 5 i 10 km oraz na dystansie 1 mili. Będą też biegi młodzieżowe. Jest duża szansa, że maraton powróci w przyszłym roku, rzomiwy z potencjalnymi sponsorami trwają.

- 5 i 10 kilometrów to dwa dystanse, które biegacze lubią najbardziej. Dochodzi bardzo szybki i wymagający bieg na milę. To dystanse dla każdego, stąd też frekwencja będzie bardzo wysoka. Trasy są atestowane, dlatego każdy rekord życiowy będzie można oficjalnie zaliczyć do swojego biegowego portfolio – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa.

Start i meta biegów będą znajdowały się na ul. Kopisto obok Millenium Hall. Na listach starotwych jest już ponad 900. Poniżej harmonogram zawodów:
 
09:00 – Bieg na 1 Milę z Marmą Polskie Folie (trasa: dwie pętle po ulicy Kopisto),
09:30 – Biegi młodzieżowe( 10, po 5 w kategorii dziewcząt i chłopców)
10:30 – Dekoracja biegów młodzieżowych oraz biegu na 1 Milę,
Reklama
11:40 – wspólna rozgrzewka, która poprowadzi Matylda Kowal, utytułowana lekkoatletka, olimpijka z Rzeszowa – okolice startu, ul. Kopisto obok C.H. Millenium Hall,
12:00 – start biegu 10km (2 pętle) oraz 5km, (1 pętla),
13:20 – dekoracja
 
Po dekoracji wśród uczestników biegu na 1Milę, 5km i 10km zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Biuro zawodów w centrum Millenium Hall będzie czynne w sobotę w godz. 16:00 - 18:00 oraz w niedzielę od godz. 7:00 do 11.30. Sprzedaż pakietów startowych w internecie już się zakończyła, ale można będzie kupić je jeszcze stacjonarnie. Organizatorzy apelują, aby zrobić to najlepiej w sobotę. Także tego dnia najlepiej odebrać pakiet wykupiony wcześniej.

Utrudnienia w ruchu

W dniu zawodów kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ulica Kopisto będzie nieprzejezdna między godzinami 5:00 a 15:00. Aleja Rejtana zostanie zamknięta o godzinie 11:00. Kierowcy pojadą tędy ponownie najpóźniej o godz. 13.30. Parkingi dla zawodników będą przygotowane pod Millenium Hall oraz obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu. Szatnie i prysznice będą zlokalizowane także w hali.
 
Trasy biegów

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Reklama