Rzeszów - Piątek, 12.12.2025
Reklama

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

Dodano: 22.11.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity montowane są nowe elementy wypoczynkowe, które utworzą tzw. strefę relaksu. Postawiono już pergolę, a wkrótce pojawią się jeszcze m.in. hamaki i leżaki. O nowe urządzenia wzbogacony zostanie również tamtejszy plac zabaw.

Park zlokalizowany w rejonie al. Wincentego Witosa i ul. Stanisława Wyspiańskiego to atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców w tamtej części Rzeszowa. Od kilku lat jest wyposażany w nową infrastrukturę. W ostatnim czasie powstał tam m.in. integracyjny plac zabaw, w którym znalazło się ponad 20 urządzeń zabawowych. W parku jest także przestrzeń dla seniorów z miejscem do gry w bule, powstała ścieżka rowerowa, sukcesywnie dosadzane są drzewa.

Nową inwestycją, która jeszcze bardziej uatrakcyjni to miejsce, jest utworzenie strefy relaksu. Na terenie przy ścieżce rowerowej zamontowana została nowa, przestronna pergola. Wśród rosnących w parku drzew pojawiły się elementy wypoczynkowe: hamaki miejskie, leżaki, ławki oraz biblioteczki plenerowe. Zgodnie z życzeniem mieszkańców w parku powstały także dwa miejsca przeznaczone do grillowania. Ustawiono także stoły piknikowe.

Reklama

O nowe urządzenia wzbogacony został również tamtejszy plac zabaw. Zamontowane zostały trzy trampoliny ziemne. Przy placu powstało także miejsce z przewijakiem dla maluchów.

Koszt inwestycji to nieco ponad 390 tys. zł.

Pełną fotorelację znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Najciekawsze reklamy z całego świata na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Jedyny w Polsce seans, podczas którego można oglądać najciekawsze reklamy z całego świata. Nadchodzi 23. edycja wydarzenia pn. „ADventure – Nocne spotkanie z reklamą” organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Brief z...

Rzeszów

VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Świąteczne produkty, rodzinne warsztaty i występy artystyczne

RZESZÓW. W Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę. niedzielę. Uczestnicy będą mogli zakupić świąteczne wyroby rękodzielnicze i produkty spożywcze od obecnych wystawców, jak również wziąć udział w rodzinnych warsztatach oraz obejrzeć występy artystyczne.

Rzeszów

Rzeszowscy "komandosi" w szpitalu przy Lwowskiej. Obdarowali dzieci prezentami

RZESZÓW. W niecodziennej akcji wzięli udział rzeszowscy kontrterroryści. Zjeżdżali na linach z dachu Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, żeby przekazać dzieciom mikołajkowe prezenty. Pomagał im w tym robot pirotechniczny.  

Rzeszów

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały Boeingi 737-800.

Rzeszów

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstają dwa nowe, kryte lodowiska. Większe budowane jest już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Kolejne stanie nad zalewem na Wisłoku.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie

RZESZÓW. W środę, 6 grudnia startują zapisy na zimowe półkolonie dla dzieci, które odbędą się w dwunastu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego miasta. Liczba miejsc ograniczona.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko na rynku już otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski rynek zyskał prawidziwie świąteczny klimat. Wczoraj odbyło się otwarcie Światecznego Miasteczka. Najważniejszym elementem wydarzenia było uroczyste włączenie iluminacji świetlnych i światełek na choince. Zobaczcie zdjęcia.

Rzeszów

Kolejne inwestycje PKP PLK między Rzeszowem a Medyką

RZESZÓW. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanego przedsięwzięcia na trasie Rzeszów – Medyka. Inwestycja ma podnieść standard podróży koleją na Podkarpaciu.

Reklama