Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu, komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Ratusz zachęca w piątek do korzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W związku z ostrzeżeniami Wojewódzkiego Centrum zarządzania Kryzysowego, przez cały dzień w stolicy Podkarpacia będzie można korzystać z autobusów MPK bezpłatnie.

„Od północy przejazdy wszystkimi liniami komunikacji miejskiej będą darmowe, a kasowniki w autobusach zostaną wyłączone” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu miasta Rzeszowa na facebooku.

W środę fatalna jakość powietrza w Rzeszowie

Reklama

22 stycznia 2026 r. w Rzeszowie obowiązuje 3. (najwyższy) stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza, obowiązujący od godz. 8:00 do 24:00. Prognozowana i odnotowana jest bardzo zła jakość powietrza związana z pyłem PM10, z ryzykiem przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m³ (przy normie dobowej 50 µg/m³).

Pomiary ze stacji i miejskich sensorów wskazują bardzo wysokie stężenia PM10, sięgające nawet ponad 300 µg/m³ w niektórych częściach miasta.

W związku z tym zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz, zwłaszcza osobom wrażliwym, takim jak dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży oraz osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia.

Mieszkańcy mogą śledzić bieżące komunikaty i korzystać z miejskiej mapy jakości powietrza dostępnej na stronie rzeszow.connectedcity.pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Reklama