Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu, komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Ratusz zachęca w piątek do korzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W związku z ostrzeżeniami Wojewódzkiego Centrum zarządzania Kryzysowego, przez cały dzień w stolicy Podkarpacia będzie można korzystać z autobusów MPK bezpłatnie.

„Od północy przejazdy wszystkimi liniami komunikacji miejskiej będą darmowe, a kasowniki w autobusach zostaną wyłączone” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu miasta Rzeszowa na facebooku.

W środę fatalna jakość powietrza w Rzeszowie

Reklama

22 stycznia 2026 r. w Rzeszowie obowiązuje 3. (najwyższy) stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza, obowiązujący od godz. 8:00 do 24:00. Prognozowana i odnotowana jest bardzo zła jakość powietrza związana z pyłem PM10, z ryzykiem przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m³ (przy normie dobowej 50 µg/m³).

Pomiary ze stacji i miejskich sensorów wskazują bardzo wysokie stężenia PM10, sięgające nawet ponad 300 µg/m³ w niektórych częściach miasta.

W związku z tym zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz, zwłaszcza osobom wrażliwym, takim jak dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży oraz osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia.

Mieszkańcy mogą śledzić bieżące komunikaty i korzystać z miejskiej mapy jakości powietrza dostępnej na stronie rzeszow.connectedcity.pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Reklama