Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu, komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Ratusz zachęca w piątek do korzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W związku z ostrzeżeniami Wojewódzkiego Centrum zarządzania Kryzysowego, przez cały dzień w stolicy Podkarpacia będzie można korzystać z autobusów MPK bezpłatnie.

„Od północy przejazdy wszystkimi liniami komunikacji miejskiej będą darmowe, a kasowniki w autobusach zostaną wyłączone” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu miasta Rzeszowa na facebooku.

W środę fatalna jakość powietrza w Rzeszowie

Reklama

22 stycznia 2026 r. w Rzeszowie obowiązuje 3. (najwyższy) stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza, obowiązujący od godz. 8:00 do 24:00. Prognozowana i odnotowana jest bardzo zła jakość powietrza związana z pyłem PM10, z ryzykiem przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m³ (przy normie dobowej 50 µg/m³).

Pomiary ze stacji i miejskich sensorów wskazują bardzo wysokie stężenia PM10, sięgające nawet ponad 300 µg/m³ w niektórych częściach miasta.

W związku z tym zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz, zwłaszcza osobom wrażliwym, takim jak dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży oraz osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia.

Mieszkańcy mogą śledzić bieżące komunikaty i korzystać z miejskiej mapy jakości powietrza dostępnej na stronie rzeszow.connectedcity.pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Agnieszka Holland spotka się z młodzieżą w Rzeszowie

RZESZÓW. Znana polska reżyserka filmowa i teatralna, Agnieszka Holland będzie gościem najbliższego spotkania z cyklu „Młode Myśli – Wielkie Rozmowy”. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 26 listopada w WSPiA.

Rzeszów

Nowości w Parku Sybiraków. Trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rewitalizacja części Parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa w Rzeszowie. Powstaje tam m.in. nowy plac zabaw, zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń oraz pojawi się sporo nowych roślin.

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Reklama