Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

Dodano: 25.10.2021 r.

Zdjęcie z profilu facebookowego Rzeszowskiej Masy Krytycznej
Zdjęcie z profilu facebookowego Rzeszowskiej Masy Krytycznej
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 29 października odbędzie się ostatni w tym roku przejazd rowerowy w ramach Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Październikowa Masa Krytyczna odbędzie się pod hasłem „#OświećSię”. Ze względu na to, że coraz wcześniej zapada zmrok, organizatorzy chcą zaapelować tym przejazdem do wszystkich rowerzystów, by nie zapominali o włączaniu światełek i używaniu odblasków przy swoich rowerach. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z pubem „Underground”. Jest to ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w roku 2021.

Trasa przejazdu będzie przebiegać przez ulice: Matejki – Sokoła – Sobieskiego – Targową – Batorego – Grottgera – Piłsudskiego – Marszałkowską – Lubelską – Maczka – Ciepłowniczą – Rzecha – Lubelską – Staromiejską – Warszawską – Konopnickiej – Reymonta – Wyspiańskiego – Wita Stwosza – Langiewicza – Chrzanowskiej – Dąbrowskiego – Plac Śreniawitów – Szopena – Aleję Lubomirskich – 3-go Maja – Kościuszki.
Reklama
Jak informują organizatorzy, przejazd odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym. Uczestnicy powinni na starcie i mecie zakrywać usta i nos maseczką. Podczas postojów należy zachowywać co najmniej 1,5 m odległości od kolejnej osoby. W przejeździe będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób (nie wliczając w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama