Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

W piątek studenci przejmą miasto, będą czasowe utrudnienia w ruchu. Sprawdź, którędy przejdzie korowód

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 8 maja 2026 r. na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się Rzeszowskie Juwenalia 2026. Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa w kierunku miasteczka akademickiego. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami, choć — jak zapewnia policja — w tym roku przemarsz nie powinien generować poważniejszych komplikacji w ruchu.

Uczestnicy juwenaliów zaczną się zbierać na rzeszowskim Rynku od godz. 13.00. Na scenie zaplanowano występy artystyczne oraz symboliczne przekazania kluczy do miasta. Stamtąd, około godz. 17.00, barwny korowód wyruszy w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Zakończenie przemarszu planowane jest w okolicach godz. 19.00.

Tegoroczna trasa pochodu poprowadzi ulicami: Rynek – Słowackiego – Szopena – Olszynki – Bulwary nad Wisłokiem – Hetmańska – al. Powstańców Warszawy – Emilii Plater, aż do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz płynnością ruchu czuwać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji. Na trasie studenckiego pochodu mundurowi będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności, wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Reklama