Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

W piątek studenci przejmą miasto, będą czasowe utrudnienia w ruchu. Sprawdź, którędy przejdzie korowód

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 8 maja 2026 r. na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się Rzeszowskie Juwenalia 2026. Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa w kierunku miasteczka akademickiego. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami, choć — jak zapewnia policja — w tym roku przemarsz nie powinien generować poważniejszych komplikacji w ruchu.

Uczestnicy juwenaliów zaczną się zbierać na rzeszowskim Rynku od godz. 13.00. Na scenie zaplanowano występy artystyczne oraz symboliczne przekazania kluczy do miasta. Stamtąd, około godz. 17.00, barwny korowód wyruszy w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Zakończenie przemarszu planowane jest w okolicach godz. 19.00.

Tegoroczna trasa pochodu poprowadzi ulicami: Rynek – Słowackiego – Szopena – Olszynki – Bulwary nad Wisłokiem – Hetmańska – al. Powstańców Warszawy – Emilii Plater, aż do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz płynnością ruchu czuwać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji. Na trasie studenckiego pochodu mundurowi będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności, wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Reklama