Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

W pobliżu Wisłoka posadzono kolejne duże drzewa

Dodano: 19.07.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Lipy szerokolistne i klony pojawiły się nad Wisłokiem, poniżej wybudowanego niedawno łącznika al. Kopisto i ul. Wierzbową. To inicjatywa młodych mieszkańców Rzeszowa, którzy do wspólnego sadzenia drzew zaprosili prezydenta miasta Konrada Fijołka.

- Do tej pory to ja starałem się zapraszać mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew, a tym razem to mieszkańcy zaprosili mnie. Cieszę się z tej inicjatywy młodych, energicznych ludzi, którzy do tej akcji zaangażowali także panią prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk. Dziękuję za tę fantastyczną akcję i liczę, że będą pojawiać się kolejne tego typu przedsięwzięcia – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który wziął udział we wtorkowym sadzeniu drzew.

– Drzewa, które dziś posadzimy są pewnego rodzaju symbolem współpracy młodego pokolenia, które posiada dużo pomysłów i tego starszego, bardziej doświadczonego, które wie, jak te pomysły wcielić w życie. Chciałbym podziękować panu prezydentowi, Zarządowi Zieleni Miejskiej i pani prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk, i wszystkim innym, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie – powiedział Szymon Czechowicz, pomysłodawca akcji.
Reklama
We wtorek w pobliżu niedawno wybudowanej drogi, która łączy al. Kopisto z ul. Wierzbową posadzono dziewięć dużych drzew – lip szerokolistnych i klonów pospolitych.

W tym roku w Rzeszowie zaplanowano wiele zielonych przedsięwzięć. Wśród nich są nasadzenia ponad 1300 drzew. Blisko 500 z nich to drzewa duże, kilkumetrowe, które zostały posadzone w miejscach, które wskazali mieszkańcy podczas spacerów z prezydentem Konradem Fijołkiem. Tworzone są kolejne parki kieszonkowe – m.in. przy al. Sikorskiego, ul. Kurpiowskiej, na os. Nowe Miasto. Rozpoczęła się już rewitalizacja parku na os. Zalesie – przy ul. Wieniawskiego, kontynuowana będzie budowa nowego parku na os. Kotuli.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Reklama