Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

Dodano: 05.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. Czy projekt uchwały zostanie przyjęty? Przekonamy się w najbliższy poniedziałek.

9 marca na sesji nadzwyczajnej, która rozpocznie się o godz. 14.00, radni po raz kolejny zajmą się tematem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów wzdłuż Wisłoka. Inicjatorami sesji są radni Prawa i Sprawiedliwości.

„Należy jednak zauważyć, że ze względu na dużą liczbę podmiotów, chcących wznosić w tym obszarze swoje inwestycje, brak ze strony miasta spójnych i opracowanych dla całości tego obszaru wytycznych planistycznych” – czytamy w projekcie uchwały.

Przypomnijmy, że już 28 sierpnia 2018 roku radni miasta Rzeszowa przyjęli projekt uchwały mówiący o utworzeniu tego typu dokumentu, nie mniej jednak do dnia dzisiejszego nie został on stworzony, a dodajmy, że tereny o których mowa pod względem zabudowy mieszkaniowej są najbardziej atrakcyjnym terenem dla deweloperów.

Proponowany na poniedziałkową sesję nadzwyczajną projekt uchwały mówi o dokumencie zabezpieczającym tereny położone pomiędzy rzeką Wisłok, a ul. Podwisłocze oraz pomiędzy mostem Zamkowym, a mostem Karpackim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy

RZESZÓW. Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia.

Rzeszów

Oto najlepsze szkoły średnie w Rzeszowie wg rankingu „Perpektywy”

RZESZÓW. Uroczyste ogłoszenie wyników 21. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 58-latka trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło ok. godziny 7.40 na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

W poniedziałek przed Urzędem Wojewódzkim protest przeciwko rzezi dzików

RZESZÓW. Rzeź ma mieć charakter polowań zbiorowych, które rozpoczną się 12 stycznia.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powstanie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu

RZESZÓW. Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Reklama