Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. W poniedziałek rzeszowscy policjanci uruchomią stały punkt kontroli autokarów. Będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Punkt działać będzie w dni robocze od 30 maja do 20 czerwca br., w godz. od 6:00 do 9:00. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie.
W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - nr telefonu 47 821 33 12.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.
Reklama
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sezonowe lodowisko tuż obok ratusza

RZESZÓW. Od 6 grudnia przy rzeszowskim Rynku dostępne będzie nowe, sezonowe lodowisko. Ma funkcjonować do końca lutego.

Rzeszów

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego.

Rzeszów

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu strażacy interweniowali w 30 przypadkach. 

Rzeszów

Podrabiana biżuteria w rzeszowskich galeriach handlowych

RZESZÓW. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zapisuje na swoim koncie kolejną porażkę

RZESZÓW. W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn ograł Asseco Resovie 3:1. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 19-letni mężczyzna

Trwa ustalanie okolicznosci tragicznego wypadku, do ktorego doszlo w piatek w Woli Cichej. 19-letni mezczyzna zostal smiertelnie potracony przez autobus.

Rzeszów

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. 

Rzeszów

Ok. 1000 wolontariuszy będzie kwestować na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Kwesta na Pobitnie i Wilkowyja potrwa dwa dni.

Reklama