Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

W Pro-Familii przeprowadzą badania najnowszym rezonansem magnetycznym na NFZ

Dodano: 19.03.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W najnowocześniejszej pracowni rezonansu magnetycznego w regionie zostaną przeprowadzone badania w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia działa pracownia z najnowocześniejszym rezonansem magnetycznym w regionie. To pierwszy na Podkarpaciu aparat 3 teslowy, który gwarantuje dokładniejszą diagnostykę różnych schorzeń, zwłaszcza chorób nowotworowych. Pracownia przygotowana jest do badań zarówno osób dorosłych jak i dzieci.

Tylko przez pierwszy rok działalności Pracownii Rezonansu Magnetycznego w Pro-Famili, specjaliści wykonali ponad 1000 badań.  3 tesle to aktualnie najwyższa siła pola magnetycznego stosowana w medycynie. Ma to wpływ na dokładniejsze obrazowanie oraz większą rozdzielczość badanych struktur, co umożliwia lekarzom postawienie bardziej precyzyjnej diagnozy.
Reklama
„Urządzenie pozwala na zaawansowane badania m.in. mózgu czy kręgosłupa. Rezonans 3 teslowy to również większe możliwości diagnostyki w badaniach całego ciała w przypadku podejrzenia chorób wieloogniskowych” – wyjaśnia dr n.med. Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

Aparat tej klasy gwarantuje również większy komfort dla pacjenta. Obrazowanie trwa krócej, a tunel do badania jest znacznie większy, co wpływa na samopoczucie pacjenta. Badania wykonywane jest w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.
„Rezonans dostosowany jest również do badania osób z otyłością. Umożliwia to szeroki tunel oraz stół, który przystosowany jest do obciążenia o wartości do 250 kilogramów” - dodaje doktor Kidacki.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Rzeszów

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Rzeszów

Ratusz może cofnąć decyzję o odwołaniu premiery spektaklu #chybanieja. Teatr Maska pracy nie przerywa

RZESZÓW.  Dziś już wiemy, że decyzja o odwołaniu spektaklu może zostać cofnięta.

Rzeszów

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Zamówił przesyłkę z marihuaną na adres jednego ze sklepów w Śródmieściu

RZESZÓW. Wstępne badanie wykazało, że jest to niemal 100 gramów marihuany.

Reklama