Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

Dodano: 06.12.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały Boeingi 737-800.

– Alicante jest kolejną atrakcyjną destynacją, do jakiej będzie można udać się bezpośrednio z Rzeszowa w przyszłym roku. Liczę na to, że nasza wieloletnia bardzo dobra współpraca z irlandzkim przewoźnikiem przyniesie nam jeszcze wiele powodów do radości – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Loty do Alicante będą odbywały się dwa razy w tygodniu:

- w środy wylot z Hiszpanii o godz. 6.00, lądowanie w Jasionce o 9.20. Po 25-minutowym oczekiwaniu samolot poleci znów do Alicante, gdzie ma się znaleźć o 13.10.
- w soboty wylot z Hiszpani o godz. 6.05, lądowanie w Jasionce o 9.25. W drogę powrotną samolot ruszy 25 minut później, by na lotnisku Alicante-Elche wylądować o 13.15.
Reklama
Lotnisko Alicante-Elche znajduje się 8 km od centrum Alicante i 133 km na południe od centrum Walencji, do obu tych miast dogodnie można dostać się autobusem.

Obecnie samoloty Ryanaira obsługują połączenia z Jasionki do Dublina (Irlandia) oraz Bristolu, East Midlands, Londynu Luton i Stansted (Wielka Brytania) i Manchesteru (Wielka Brytania). Od kwietnia 2024 r. tanią irlandzką linią będzie nożna też polecieć do Zadaru (Chorwacja) oraz Alicante.

Port lotniczy w Jasionce informuje przy okazji o dodatkowych rejsach Ryanaira w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 19 grudnia 2023 roku do 4 stycznia 2024 r. Do Dublina, East Midlands i Manchesteru samoloty wykonają po sześć nadprogramowych rotacji, a do Bristolu - o trzy więcej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Teren zielony na Staromieściu otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy – Klagenfurt”

RZESZÓW. Klagenfurt to kolejne miasto partnerskie, którego nazwę nadano jednemu z ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Okazją do tego było obchodzone w lutym br. 50-lecie partnerstwa między stolicą Podkarpacia, a austriackim miastem.

Rzeszów

Oszustwo na pracownika banku. Mieszkaniec Rzeszowa stracił prawie pół miliona złotych

RZESZÓW. 78-letni mieszkaniec Rzeszowa padł ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku. W wyniku ich działań stracił blisko pół miliona złotych.

Rzeszów

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. 3 wypadki, 3 osoby ranne, 24 kolizje, 5 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Otwarto zmodernizowany budynek dworca Rzeszów Główny, nowe centrum komunikacyjne i kulturalne miasta [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 4 września 2025 r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku dworca Rzeszów Główny.

Rzeszów

CWKS Resovia świętuje 120-lecie: Gala Jubileuszowa i Piknik Sportowy dla mieszkańców

RZESZÓW. W najbliższy weekend w Rzeszowie odbędą się uroczyste obchody 120-lecia Cywilno-Wojskowego Klubu Sportowego Resovia. W ramach obchodów zaplanowano uroczystą Galę w Filharmonii Podkarpackiej, Dni Osiedli Pułaskiego i Króla Augusta oraz imprezy...

Rzeszów

Niebezpieczne znalezisko w Dynowie, saperzy w akcji

DYNÓW. Podczas prac ziemnych w Dynowie ujawniono kilkadziesiąt niewybuchów z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy.

Rzeszów

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące strategii rozwoju Rzeszowa do 2035 roku

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu ważnego dokumentu jakim jest „Strategia Rozwoju Miasta Rzeszowa do 2035 r.”. Dokument odpowie m.in. na takie pytania jak: W jakim kierunku powinien rozwijać się Rzeszów?...

Rzeszów

Bezpłatne badania dla straszych mieszkańców Rzeszowa w ramch Senioraliów

RZESZÓW. Starsi mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych badań, porad i konsultacji medycznych w ramach Senioraliów Rzeszowskich.

Reklama