W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny
Dodano: 20.01.2021 r.
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. Mężczyzna najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia.
W związku z trwającym sezonem zimowym, policjanci prowadzą działania, mające na celu uchronienie osób szczególnie narażonych na wychłodzenie, tj. bezdomnych i samotnych. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia przed zimnem. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, altany na ogrodach działkowych, czy kanały ciepłownicze.
Wczoraj około godz. 15:00, podczas jednej z takich akcji, policjanci z komisariatu na Baranówce, w trakcie kontroli pustostanu przy ul. Chłopickiego, znaleźli zwłoki 45-letniego, bezdomnego mężczyzny.
45-latek najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.
Miejsce znalezienia zwłok zostało poddane oględzinom. Decyzją prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych. Jeżeli badanie potwierdzi, że przyczyną zgonu było wychłodzenie, będzie to pierwszy przypadek odnotowany tej zimy na Podkarpaciu.
RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.
RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.
RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.
RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz