Rzeszów - Środa, 29.07.2026
Reklama

W rejonie C.H. Nowy Świat zamontowano sygnalizację świetlną

Dodano: 24.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na ul. Krakowskiej jest nowa sygnalizacja świetlna. Celem montażu były kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych. Ponadto znajdą się tam także lampy doświetlające. 

Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych, jednak przez wzgląd na natężenie ruchu w tamtym rejonie oraz bezpieczeństwo pieszych zdecydowano się na modernizacje. Przetarg na montaż sygnalizacji świetlnej rozpoczął się jeszcze w marcu br.

Głównie, montaż świateł w tamtym rejonie ma przyczynić się do zmniejszenia ilości wypadków z udziałem pieszych. Przypominamy, że m.in. w grudniu ubiegłego roku doszło tam do śmiertelnego potrącenia 27-letnego mężczyzny, a w 2017 roku została tam potrącona 7-latka. Dodajmy, że w rejonie przejścia funkcjonują trzy placówki oświatowe, nie wspominając już o klientach centrum handlowego.
Reklama
Nowa sygnalizacja świetlna została zamontowana na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego. Aktualnie wciąż miga światło ostrzegawcze. Zapewne w ciągu kilku najbliższych dni sygnalizacja zacznie funkcjonować normalnie.

To w zasadzie nie koniec nowości jakie zostaną wprowadzone na tym przejściu dla pieszych. W ostatnich dniach informowaliśmy o  lampach doświetlających, które we wstępnych planach Ratusz planuje umieścić właśnie na ul. Krakowskiej. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie prowadzona jest najtrudniejsza część inwestycji – wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. Bez tej operacji przebudowa i poszerzenie odcinka ul. Wyspiańskiego nie byłoby możliwe.

Rzeszów

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał Strategię Rozwoju Publiczności Sektora Kultury

RZESZÓW. Dokument nie tylko nakreśla kierunki w jakich w przyszłości będzie rozwijała się kultura, porządkuje działania kulturalne w mieście ale stanie się również bazą przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Deweloper, spółka Bryksy, przebudowuje istniejący tam układ komunikacyjny. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W dniach 10 - 12 sierpnia 2023 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się 32. Rajd Rzeszowski. Część ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, wystąpią...

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Reklama